Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt instalacji bufora i grzałek


torq1906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć najlepiej od ludzi którzy robią takie instalacje ile kosztuje kompleksowa usługa ze wszystkimi potrzebnymi elementami robocizną itp. a mianowicie chodzi mi o bufor ciepła z grzałkami elektrycznymi dla domu o zapotrzebowaniu takim jak w linku poniżej:

http://kalkulator.cncpompyciepla.pl/wynik/og9


Typ ogrzewania w domu to grzejniki projektowane na temperaturę 75stopni, ale nawet przy temperaturze spadającej do -20 taka temperatura na kotle była jedynie krótkimi chwilami szczególnie rano gdy kocioł w nocy nie pracował.

1.Jaka musi być wielkość takiego bufora żeby całkowicie mieścić się w taryfie nocnej? bo ta wielkość która jest wyliczona na podanej stronie chyba jest dla kotła zasypowego a nie dla grzałek gdzie można grzać 10h na dobę.
2.Jak zmieniłaby się cena takiej instalacji jeżeli zapotrzebowanie zmniejszyło by się o około 4000kWh rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - markieting Cię zaślepił czy filmy na JuTube?

21 689kWh = 78GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie

Liczmy średnia cena za kWh - z 50 groszy bo wątpie byś zawsze idealnie wstrzelił się w 2gą taryfę i było spoko, sprawność gdzieś 95% daje jakieś 10 tysi za ogrzanie sezonu bez CWU...
Burżuj ?

Moja teściowa pali 4 tony grochu z CWU dla takiego zapotrzebowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby średnia cena wychodziła 50gr to bym musiał pół na pół się nie wstrzelić w g12 dlatego napisałem o wycene takiego układu który zapewni działanie WYŁĄCZNIE w tańszej taryfie. Groszek mnie nie interesuje bo za dużo syfu a poza tym cholera wie jak długo będzie można palić węglem jak już coś w workach to pellet. Pytanie co do sprawności czy osprzęt aż tak dużo energii zjada że sprawność 95% (strat ciepła z bufora do otoczenia nie wliczam bo to i tak będzie ogrzewało pomieszczenie.) Co do zaślepienia przez marketing to nietrafione po prostu szukam różnych metod a nie fiksuje się na jedynym słusznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu weź kartkę i policz - masz zapotrzebowanie na ciepło (moc) , masz okna czasowe grzania ( wg G12), policz energię jaka musi być zgromadzona w buforze  oraz temp na początek i koniec rozładowania, oraz czas rozładowania - będzie pojemność bufora i moc grzałek.

To wszystko proste - poziom podstawówki.

Cenę bufora weźmiesz z netu podobnie jak grzałek, robocizna to wg mnie ok 500-1000 + demontaż starego kotła 

Oczywiście uwzględnij słabą izolację rur, małe grzejniki, bardzo przeciętną izolację budynku.

Sprawdź też czy dostaniesz taki przydział mocy w RE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, torq1906 napisał:

co napisałem w poście #6.

Kuleje zdolność czytania i liczenia - post #6 jest moim postem, więc proszę się nie stroić w cudze piórka.

PS

Temat już dawno byłby rozwiązany, ale autor woli przepychanki nie związane z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.