Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup myjki ciśnieniowej - na co zwrócić uwagę.


radik81

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zastanawiam się nad zakupem myjki ciśnieniowej, po głowie chodzi mi coś z Kärcher, K4 może K5. Jaki konkretny model byście polecili? Na co zwrócić uwagę? A może myjka innej marki? Myjka będzie służyć do mycia auta, elewacji, trochę kostki na tarasie, w przyszłości elementy ogrodzenia (część ogrodzenia będzie w bilskim "sąsiedztwie" drogi krajowej a tam po zimie pewnie będzie nieciekawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam makitę ,zwykłą myjkę 110 br jakich wiele i powiem dupy to nie urywa ,takie se , jak bym kupował to na pewno z większym przepływem i ciśnieniem , z możliwością zasilania wodą powyżej 40 st i pojemnikiem na detergent .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam doświadczenie w karczerze ale innnym modelu K2. Jednak jako już były użytkownik mogę się wypowiedzieć, że karczery to zwykle elektrosmiecie. Moja myjka zepsuła się od samego patrzenia :), była używana przez 3lata okazjonalnie a na koniec rozszczelniła się coś i przestało działać.

K2 vs zwykła gąbka za 2-3zl odpadała w przebiegu, w mocniejszych modelach może będzie ciut lepiej.

 

Ps żeby nie było. Jedynym plusem K2 było to, że sama zasysała wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano te zasilane wodą do 60°C to już K7, to już nie na moją kieszeń.

Myślałem nad tym modelem, teraz w dobrej cenie w Castoramie;

https://www.castorama.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-k5-full-control-id-1125765.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię kolego jakoś zbijać z tropu i w błąd wprowadzać , ale kercher wydaje mi się przereklamowany ,płacisz za firmę , moja makita można rzec również zepsuła się od samego patrzenia rozszczelnił  się wąż ciśnieniowy , coś tam pokombinowałem nagwintowałem i kręciłem opaskami i działa , trochu bojno wywalać duża kasę do amatorskiego mycia . 

https://allegro.pl/oferta/kraft-myjka-cisnieniowa-elektryczna-2000w-200bar-8455423287?reco_id=6c0bd949-a5a3-11eb-985c-246e96321ab8&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 

Może coś w tym stylu ,do 4 stów kupisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu - jakieś 20-22 lata wstecz kupiłem na robotę 2 myjki Karchera  - po 2 dniach jedna padła, naprawa w serwisie uświadomiła mnie , że pompa musi być metalowa, wtedy ta firma nad gminnie stosowała pompy plastikowe w modelach z tzw "okazji", obniżki cen czy coś tam jeszcze.

Serwis za dod opłatą wymienił w obu myjkach pompy na metalowe - wtedy były z mosiądzu i do tej pory wszystko działa.

Czyli podstawą takiej myjki jest pompa i silnik, reszta to bzdety.

Oczywiście pompy z podgrzewem lub myciem parą są o 1-2 półki wyżej cenowo, tylko komu to potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości są aluminiowe pompy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sambor napisał:

Czyli podstawą takiej myjki jest pompa i silnik, reszta to bzdety.

Podobnie powiedziano kiedyś w serwisie. Fachowiec wziął na warsztat chyba właśnie z tego powodu – może uznał że warto podjąć się naprawy. Myjka działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dwóch lat K7 (ta bez elektroniki). Działa nie narzekam. Najczęściej wybieram produkty techniczne ze średniej lub nieco wyższej półki cenowej. Nie stać mnie na TOP 5 i na tandetę również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K7 trochę nie ma moją kieszeń, ale K5 myślę, że już w "zasięgu".

Narazie mój typ to K5 Full Control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna i opinie ma naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry ok. Jak z serwisem i częściami przez najbliższe xx lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 3 lata na urządzenie, na silnik 5 lat. Po okresie gwarancyjnym trudno powiedzieć jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.