Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy wymieniać zasobnik cwu


aluko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy należy wymienić zasobnik cwu (Buderus SK160) po 20 latach eksploatacji z powodu:

- bo teraz są lepsze izolacje a stara się "zużyła"

- bo wężownica może być skorodowana i lada chwila całkiem niespodziewanie zacznie przepuszczać

Anoda była wymieniana co kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwadzieścia lat eksploatacji, bardzo ładny wynik. Widać że zbiornik zrobiony z porządnego materiału i że wymiana anody zrobiła swoje. Czy wymieniać? Myślę że w tak leciwym zbiorniku to możesz spodziewać się wszystkiego. Warto się przygotować na wymianę na nowy,ale kiedy ona nastąpi to tego nikt Ci nie powie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do wymiany, bo mojemu zbiorniczkowi CWU 140l leci 21 rok. Niestety nie wymieniałem w nim anod, bo nie wiedziałem że to przedłuża życie baniaka. Co więcej, producent w nim nie przewidział miejsca na anodę ?. Gdyby to zrobił i wymieniałbym anody pewnie z 50 lat by posłużył?

Czytając obecne posty, że obecne zbiorniki szlag trafi za kilka lat jeśli nie będziemy wymieniać anod, to aż strach coś kupować. Tym bardziej, że wymiana anod nie gwarantuje tego, że 15lat  posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sławek007 napisał:

Czytając obecne posty, że obecne zbiorniki szlag trafi za kilka lat jeśli nie będziemy wymieniać anod, to aż strach coś kupować. Tym bardziej, że wymiana anod nie gwarantuje tego, że 15lat  posłuży.

Żeby mieć spokój teraz należy kupić bojler z nierdzewki, albo kwasówki. Nie są potrzebne żadne anody. Jak kasa nie gra za bardzo roli to Joule z kwasówki duplex-owej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.