Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Losowe załączanie grzania wody Nias Condensing Fondital


slipkn0t

Rekomendowane odpowiedzi

  • #1  25 Mar 2014 12:07
    Temat dotyczy kotła grzewczego Fondital TAHITI CONDENSING 24 KC. Nie znalazłem na forum zbyt wiele na jego temat więc postanowiłem podzielić się swoim problemem i jego rozwiązaniem.
    Na wyświetlaczu kotła nie było informacji o błędzie!
    Objawy:
    kocioł miał częste problemy z grzaniem wody użytkowej i wody instalacji grzewczej. Załączał się losowo, raz podgrzewał wodę raz nie, często po nocy trzeba było czekać kilka minut lub używać zimnej wody. W piecu było słychać działanie układu elektrycznego, załączanie przekaźników czasem odgłos wybuchu gazu i na moment było widać płomień w wymienniku kondensacyjnym.
    Próba naprawy:
    Serwisant podmieniał na nowe części: elektroda zapłonowa, elektroda jonizacyjna, moduł gazowy (gas valve), płyta elektroniczna sterownika (electronic ignition circuit board), wykonane było płukanie instalacji (nie wiem czy się to tak fachowo nazywa), wymieniony flusostat na dopływie zimnej wody rys .(domestic cold water flow switch) kocioł Fondital Tahiti Condensing 24 kc - losowe załączanie grzania C.O, CWU
    Naprawa:
    Okazało się ze problem tkwi w styczniku Flusostatu (primary fluid flow meter)
    wygląda tak: kocioł Fondital Tahiti Condensing 24 kc - losowe załączanie grzania C.O, CWU (mój miał tylko inną troszkę numerację.
    W tym elemencie zaśniedziały styki lekko i to było powodem losowości grzania. element delikatny, raczej nie da się go przeczyścić trzeba wymienić.
    Pozdrawiam
     
    slipkn0t666

    Witam, mam identyczne objawy z tym że z piecem bliźniaczym tj Fondital Nias Condensing. Żeby mieć bierazca ciepła wodę trzeba go odpiąć z prądu na kilka minut potem przez okoko 5min grzeje ciągiem po czym załącza i rozłącza co 3 sekindy do ponownego wyjęcia wtyczki. Tak samo jest z centralnym.,
    Namierzyłem to ustrojstwo u mnie to wygląda tak :

    kocioł Fondital Tahiti Condensing 24 kc - losowe załączanie grzania C.O, CWU kocioł Fondital Tahiti Condensing 24 kc - losowe załączanie grzania C.O, CWU kocioł Fondital Tahiti Condensing 24 kc - losowe załączanie grzania C.O, CWU

    Z tym że nie ma żadnego numeru ani niczego po czym można to zidentyfikować. W googlach też bardzo ciężko.

    Jakiś pomysł na ta część ?
     
    pzdr
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.