Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór grzejników


totemklb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W tym roku będe wymieniał piec na kocioł z podajnikiem na ekogroszek. Mam obecnie miszmasz grzejników, 1 stalowy panelowy, 4 aluminiowe żeberkowe, 1 stary żeberkowy stalowy, 1 stary żeberkowy żeliwny, 1 aluminiowy regulus.  Które wg was są najlepszym wyborem. Chcę ujednolicić instalację również pod kątem grzejników dlatego pytam co polecacie. Instalację planuję zrobić w Alu Pexach, choć nigdy nie robiłem i nie widziałem za bardzo takich instalacji. Obecnie instalacja z lat 70 otwarta z obiegiem wymuszonym, rury stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja będzie na alu pexach nie zaszkodzi to alu żeberkowym?

Jakie powinny być przekroje alu pexów na piony? a jakie na dojścia do kaloryferów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś o średnicach do rozdzielacza i od rozdzielacza. Obecnie nie mam żadnego rozdzielacza, tylko zawór czterodrożny i od niego lecą dojścia do pionów, piony i od każdego pionu dojście do grzejnika. 

O co chodzi z tymi rozdzielaczami? Przy piecu z podajnikiem musze zastosować rozdzielacz? jeśli nie mam podłogówki? i od rozdzielacza w piwnicy do każdego grzejnika osobny pex?? O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie metody rozprowadzenia rur - piętrowa czyli  doprowadzasz ryry na piętro i , dajesz rozdzielacz i od niego do grzejników dajesz rury, rury do rozdzielaczy przeważnie idą podłogą.

Druga metoda to instalacja oparta na pionach, o większych średnicach , od których prowadzisz rury do grzejników.

Wybór zależy od ciebie i możliwości demolki domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, co masz na myśli poprzez piony i większe średnice? 

myślę nad pionami z elu pexu 25 i rurami do grzejników 20 albo 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.