Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro smart ekopell jak wszystko ustawic- pomózcie


Elo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dwa miesiące uzytkuje kociol defto smart ekopell12kw. Ogrzewam 120 m2 wysokie pomieszczenia, stare budownictwo, 9 kaloryferów bez podlogowki, ocieplone stropy. Jestem zielona w temacie,ale napisze co wiem: mam zasobnik cwu 300l do tego osobna pompa,latem solary, regulator pokojowy i pogodowkę, zawor 4d ( chyba z siłownikiem tak to się nazywa, bo nic sama nie kręcę  tylko on sam się otwiera i zamyka)

Termostaty na grzejnikach

Pompa załacza sie przy 55°C

Temp zadana pieca 67, pracuje na 100%

Teraz jak to wszystko zgrać?

1. Czy można mieć włączony regulator pokojowy i jednocześnie pogodowke? 

2. Jak zaprogramować temp na regulatorze, dla mnie ok jest 21 st w dzien,ale jaka histereza?  20 st w nocy   obecnie mam 1 st i po 2 h jak spada temperatura na regulatorze kaloryfery zimne, a piec zeby dobić do temp 21 st potrzebuje duzo czasu.

3. Jak do tego dobrać ustawienia pogodówki?

4. Jak sobie ustawic grzanie wody, u mnie zużycie największe od godz 15 do 21

5. Czy mimo tych wszystkich ustawień jak mam w dwóch pokojach za gorąco to mogę przyjrecac termostaty np na 4?

Liczę na Waszą pomoc, dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

1. tak

2. jak dludo nagrzewa zmniejsz histereze na panelu pokojowym

3. inwidualnie dla własnego komfortu

4. można ustawić obniżenie CWU po czasie Twojego zapotrzebowania i godzinkę przed czasem

5. no jacha ? możesz sobie ustawiać jak chcesz , ale zalecane jest aby jeden zawór był całkiem otwarty dla bezpieczeństwa (jak masz na wszystkich grzejnikach)

Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz cos z cwu i pogodowką,  co dac na cwu np. temp 50 i jakie obniżenie i histereze 

I jak pogodowke zebym mogła od czegoś zacząć

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, to zależy od komfortu.

Ja np. u siebie potrzebuję wody użytkowej w dzień i tygodniówkę CWU mam ustawioną od 8 - 20 50°, a dalej obniżenie o 20°. Tak aby niepotrzebnie podgrzewało.

Pogodowe też wedle komfortu. I tu trzeba dobrać sobie krzywą grzewczą. Jeżeli są termostaty na grzejnikach i kocioł startuje od sterowania pokojowego ta grzewcza może być wyższa. Bo i tak termostaty jak będzie trzeba to domkną przepływ, a panel da sygnał dla kotła o dogrzaniu pomieszczenia i go wyłaczy.

Inaczej już jest jak nie mamy głowic na grzejnikach. Tam (moim zdaniem) już krzywa grzewcza powinna być stosunkowo niższa.

Oczywiście ja jestem za pracą stałą pomp i tak też mam ustawioną.

Można też i wyłączać pompy po dogrzaniu, ale tak jak pisałem WSZYSTKO ZALEŻY JAKI UŻYTKOWNIK CHCE KOMFORT CIEPLNY.

Powodzenia i pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze zależy jakie. Poczytaj, przeanalizuj i sam zdecyduj. Ja wybrałem sobie Danfoss link i jestem zadowolony.

WESOŁYCH ŚWIĄT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj różnych i porównaj. Nie trzymaj się sztywno jednego produktu. Patrz też na hałas bo trochę będzie drażnić praca w nocy głowic

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalny termostat, to taki który zmniejsza przepływy gdy temp. zbliża się do zadanej, a nie taki który pracuje on/off. Miałem takie elektroniczne, pracujące off/on i je wywaliłem. Jak miałem minimalnie niedogrzany pokój, to termostat załączył się na full. Grzał cały grzejnik, po dogrzaniu temp. w pomieszczeniu i zamknięciu głowicy nadal grzał cały grzejnik. Miałem wahania temp. 1,5 stopnia. W części domu gdzie miałem Danfossy różnica temp.
Pokoju max 0,3 stopnia. Tylko Danfoss jak potrzeba grzeje tylko 5-10 od góry grzejnika.
Podsumowując wywaliłem te dupiate głowice i mam wszędzie Danfossy, i mam spokój


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemów z termostatem co pokazałem wyżej steruje grzejnikiem według zadanej temperatury a nie tylko on/of i jestem bardzo zadowolony Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.