Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyka kotła junkers


Viqud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak na szybko o mojej instalacji. 

Nowy dom z poddaszem użytkowym i garażem w bryle,  docieplony z każdej strony. 

Góra cała w podłogówce, ok 130 m2 + 3 dodatkowe grzejniki (łazienka, garderoba i pralnia), 

Dół wszystko w podłogówce ok. 90m2 z (wyjątkiem garazu i kotłowni) + 3 grzejniki (dodatkowo w łazience, garaż, kotłowia) 

Został zamontowany Piec: Junkers cerapur smart zsb 14-5c,  bojler: 120l Galmet,

Sprzegło Hydrauliczne z 2 obiegami:

1. Grzejniki góra i dół, pompa grundfos upm3 flex as 15-70 

2. Podłogówka góra i dół, reczny zawór 3drożny, pompa upm3 flex as 15-70

 

Cała instalacja jest przygotowana pod sterowanie każdego pomieszczenia osobno, (wszedzie miejsca na sterownik pokojowy, pociągnięte przewody do rozdzielaczy i pieca + wyższe skrzynki rozdzielaczy). Ale nie wiem czy jest wogóle sens montować to wszystko, wiec narazie bede miał sterowanie tybox 137 (wł/wył), pompy wpięte bezpośrednio do pieca, bez żadnej stacji pogodowej. 

 

Wiem, ze junkers ma swoją automatykę, z czujnikiem pogodowym + możliwość podpięcia czujnika temp sprzegła. 

Co sadzicie o tej instalacji oraz jakie sterowanie proponujecie aby to wszystko ładnie działało ? 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego kotła musisz dokupić regulator cw400  ,siłownik zaworu mieszającego,moduł mm100 ,czujnik sprzęgła i wtedy będzie to działało poprawnie.Sterowanie strefowe czyli każdego pomieszczenia osobno przy podlogowce ,zadłuża bezwładność podłogi  i będzie się wychładza.Sterowanie termostatem załącz,wyłącz będzie zimna podłoga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.