Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w modernizacji kotłowni


lukaszos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Na kotle w budynku któremu pomagam pojawił sie bład OA 1. Kocioł to IMMERGAS, VICTRIX PRO

Zdjecia kotła i instalacji w załączeniu

Budynek ogrzewany tym kotłem jest marnie ocieplony. W budynku jest zwyczajowo zimno. Grzejniki żeliwne. Okna mało szczelne. Powierzchnia budynku ok. 3100 m2

Rachunek za ostatni miesiac za gaz za ogzrewanie to 7 tys. 

Moment pojawienia sie błedu zainsperował mnie by coś zrobić z ta instalacją.

Chciałbym Was sie poradzić w zakresie jak najtaniej zmodernizować tą instalacje aby obniżyć koszty zużycia gazu. 

part000001(5).jpg

part000001(6).jpg

part000001(7).jpg

part000001(8).jpg

part000001(9).jpg

part000001(10).jpg

part000001(11).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to co to jest za budynek , socjalny , magazynowy, mieszkalny i jak jest użytkowany okresowo, codziennie czy tylko w określonych porach dnia . Czy są strefy/pomieszczenia  gdzie temperatura może być niższa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo ogólnie bo tylko na podstawie  wysokości rachunku zapotrzebowanie na poziomie ponad 200W/m2. Przydało by się więcej danych chociażby z faktury bo sama cena to trochę za mało . No i dokładny typ kotła z tymi cyferkami po nazwie również by się przydało aby odpowiedzieć na powyższe pytanie . Obawiam się jednak że pojedyńczy kocioł w takiej sytuacji raczej nie wystarczy aby było ciepło ( te konstrukcje sa fabrycznie przystosowane do pracy w kaskadzie ) ale na oszczędności raczej bym nie liczył .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek najpózniej przekaże faktury oraz symbolike kotła

Ja rozumiem że budynek nieocieplony ale nie ma na to kasy. Natomiast ten kocioł wydaje mi sie zabawka dla takiej powierzchni ale jestem tylko budowlańcem a nie inż sanitarnym. 

Celem satysfakcjonujacym było by również aby w kosztach ogrzewanai obecnych był lepszy konfort w srodku a nie zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie gazomierze są 2 wiec rachunek zbiorczy . Budynek gospodarczy czyli prawdopodobnie kuchnia , klasztor czyli budynek socjalny i tu rozumie jest problem jeśli się mylę to wyprostuj . Budynek nazwijmy go K (klasztor )od 14 grudnia  do 29 01  ( 46 dni ) zużył 14828 kWh energii w gazie czyli średnio dziennie 322 kWh i to na / 24 h =13,4 kW czyli kocioł pracował ze średnia mocą 13,4 kW więc albo został tak ustawiony dla oszczędności albo faktycznie wymaga serwisu .

Budynku gospodarczego nie ma sensu rozpatrywać bo tu zużycie zależy od ilości osób ( stołówka , kuchnia ewentualnie łaźnia ) + ogrzewanie chyba że ten kocioł ogrzewa oba budynki ale skąd wtedy 2 liczniki ? Jeśli kocioł jest w budynku gospodarczym i służy tylko do ogrzewania to również to można skalkulować .

Sprecyzuj o który budynek chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby zsumować oba liczniki i zużycie dla tego jednego kotła ( niemożliwe ) to to jest i tak w okolicach 50 % mocy tego kotła czyli potwierdza sie to co napisałem powyżej . Jednak cos musi sterować tym kotłem wiec możliwe że jest gdzieś jeszcze jakiś termostat pokojowy , być może powieszony w okolicy grzejnika albo innego źródła ciepła ( np . komputer , rura CO , nasłonecznione miejsce ) i to wpływa na pracę kotła w takim zakresie jak teraz . 

Reasumując taniej raczej nie będzie a jak to wszystko działa to musi obejrzeć fachowiec . Sam kocioł powinien być co roku serwisowany , szukaj jakiegoś serwisu  w okolicy . 

Jeżeli kocioł jest włączany okresowo to raczej nie nagrzeje budynku bo do takiej pracy to on najpierw musi nagrzać budynek żeby później okresowo uzupełniać ciepło i dopiero wtedy można liczyć na jakieś oszczędności .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.