Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szlifierka do gipsu - podkładka amortyzujaca


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tutaj jest wielu ekspertów więc może mi pomożecie.

Mianowicie mam szlifierkę do gipsu i szukam do niej podkładki amortyzującej.

Wiem, że takich się używa w przypadku starych ścian z jakimiś nierównościami.

Znalazłem średnice 125mm 150mm ale mnie interesuje 175mm bo taką średnicę ma rzep na  tarczy szlifierskiej.
Tu coś dla przykładu:

https://allegro.pl/oferta/podkladka-amortyzujaca-na-rzep-150mm-6-1-otworow-10050247308?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Narzędzia+i+sprzęt+warsztatowy+-+Narzędzia+elektryczne&gclid=CjwKCAjw9MuCBhBUEiwAbDZ-7ijJNgkFVYNwCt-5NYTnig5iTJNI7BkupDq7fT_7UcsefhZwmEuaBxoC6A4QAvD_BwE

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak żyrafa zawsze będzie dążyła do tego by szlifować na płasko . Tj górki będzie Ci wycierac a dolki zostawiać . Po to używa się dużej blachy lub robi równanie ściany z pomocą laty tynkarskiej . Drobne nierówności spokojnie zgarnie . Możesz też przed robieniem sciany przelecieć sciany grubym papierem by pozdzierac górki i reszte wypełnić np mp 75 i na to dać gładzi na dwa razy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie chodzi mi o wyrównanie " garbów," które ktoś kiedyś zrobił przy pomocy zaprawy gipsowej.

Najwygodniej mi jest to zrobić przy pomocy tej szlifierki, którą mam ale przy dużych nierównościach jest problem ze zebraniem materiału bo ta tarcza którą mam po praktycznie jest równa z plastikową obudową.

No nic muszę zobaczyć  czy uda się zdemontować ten biały plastik, wtedy bez problemy wyrównam te garby.

image.png.91d4e17e8ea02fb8360667202a65fb4a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się w różnych kierunków machac tym tj najlepiej szlifuje się robiąc ósemki . W tedy bardzo dobrze zdzieraja się wszyskie pagórki . Nie wiem co tam masz i co planujesz robić . Bo czasem szybciej wyjdzie zdarcie starej gladzi plus grunt plus nowa niż rzeźba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czasami lepiej zadrapać. A jak się nie ma ręki do gipsu jak ja, to możesz użyć Atlasa GTA z wałkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.