Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy bo się gubię ;-)


dream4you

Rekomendowane odpowiedzi

JU nie wiem co zrobic by mniej pochłaniał gazu !

DOM 150m ogrzewane - poniemiecki, nieocieplony 

Zbieram się za ocieplenie domu ale to jeszcze troche potrwa 

Mam Vaillanta Turbo 2 -funk, zamkniętą komorą ( rocznik 2007 ) nie kondensat, do tego regulator Calormatic 700 i  pogodówka. 13 szt grzejników różnej mocy + głowiece termostatyczne elektroniczne.

Kiedyś paliłem z temeperatura ustawiona na stałe na piecu 60 stopni i zużywał sporo gazu.

Teraz eksperymentuje z temperaturami rzędu 40-45 stopni ale już wedle krzywej grzewczej ( 0,7 ) sterowanej temperatura zewnętrzną.

Termostat pokojowy jest ustawiony na 22 -23 stopnie ( tak by pieca nie wyłączał nigdy )  a na kaloryferach wszędzie na stałe 21 stopni ( łazienka 24, sypialnia 18 )  - taki typ ogrzewania ciągłego jak w blokach ?  ale może to błąd, może za niska temepratura wody ? a może ten sterownik powinien sterować piecem i go wyłaczać ? 

Faktura za LUTY 800zł ? 

za Grudzień, styczeń po 600zł 

Pomijając dzisiaj ocieplenie budynku, bo to konieczne ale później -. czy coś można tu pozmieniać ?  tak by było taniej ? 

Zakładam że zmiana samego kotła na nowy kondensat + baniak na wodę bo teraz przepływowo -  cos już da 

a może ten sterownik powinien sterować piecem i go wyłączać ? tylko czy nie będzie w tedy dużego efektu ciepło / zimno bo tam gedzie regulator nalezy odkręcic na kmaksa głowice ( podobno ) ale u mnie jest na stałe 21 

jak macie ochotę coś podpowiedziec to poproszę ? zawsze to dobrze mądrego posłuchać .... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle bierze atmosferyk....:(  

Ale lepiej przeliczyć na metry sześcienne gazu lub na kWh , u mnie to jest 1m3=`10,5 kWh , u Ciebie może być inaczej, popatrz na rachunku

 Policz ciepło właściwe domu i będziesz wiedział wszystko

Wymiana na kondensat na pewno wpłynie na ekonomię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za luty wyszło 626 m3

= 5532 kWh

ale fakt miałem podniesiona na 22 stopnie temperaturę w domu a na dworze było parę dni mrozu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie jest jakies straszne zużycie biorąc pod uwagę że dom nieocieplony i powierzchnia 150m. po 13 latach kocioł może  jednak nie mieć już dawnej sprawności więc zmiana na nowy model pewnie jakieś oszczędności da. do tego termoizolacja i będzie taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 12:28, dream4you napisał:

u mnie za luty wyszło 626 m3

= 5532 kWh

ale fakt miałem podniesiona na 22 stopnie temperaturę w domu a na dworze było parę dni mrozu ? 

Co za masakra, ocieplij chociaż strop, ja na 100m2 zużyłem w lutym 205m3 przy temp 23C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja konstrukcja dachu jest - szkoda gadać, ostry spad, spora cześć domu jest pod dachem, ( na strychu na podłodze leży 20 cm styropianu ale to mała to za mało bo dom jest szerszy i pod dachem ) wiec czeka mnie w przyszłości wymiana dachówki i porządne ocieplenie 

na dziś - wymiana kotła na kondensat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.