Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jasność płomienia


devport

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy kociołków firmy Defro.
Jaką średnią jasność płomienia posiadacie podczas prawidłowego spalania pelletu? 
Lub w jakim zakresie ta jasność płomienia wam oscyluje przy pełnym 100% wentylatorze? 

Zapytanie składam z czystej ciekawości, zmieniam rodzaje pelletu i podpatruję proces spalania.
Przy pellecie w skład której wchodzi kora np. muszę zmniejszać poziom nadmuchu o 15%, ponieważ zostają wyrzucane drobinki żaru na poziomie 2-3mm 
Jednocześnie podglądam jasność płomienia, która w moim obecnym przypadku oscyluje między 1500-2500 jednostek.
Uważam ogólnie, że przedział 2000-3000 jest tym optymalnym. 
Co do jasności to ustawiałem kiedyś pracę wentylatora tak, aby jasność sięgała 3000-4000 jednostek. Jednak temp. spalin się podnosiła i miałem wrażenie wydmuchu nadmiaru ciepła w komin.

Najlepiej jak by wypowiedzieli się Ci, którzy posiadają sondę lambda ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

U mnie w kotle Sigma i palniku Biopell 3 15kW jasność przy 100% wacha się miedzy 3500 - 2500, a na 1% między 1800 - 1300. Bez sondy zakres na 100% był nawet ponad 4000, a na 1% już niższy  bo tak max 800.

Ale myślę, że aby zbyt mocno nie panikować z tą jasnością. Ważne aby w kotle było czysto, dopalał pelet i nie spiekal jak jest zanieczyszczony opal

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.