Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła pelletowego


Agnesssss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim.

Potrzebuje pomocy w doborze kotła. Hydraulicy z ktorymi mialam doczynienie głownie polecaja piece ,ktore sa w sprzedazy w ich "zaprzyjaznionej hurtowni" Chce zakupic piec do ok 120m2 podlogowki i pod to 2 drabinki w lazienkach.Nowy dom, okna 3 szybowe, styro 20cm, welna 30cm to co pamietam. 2 kondygnacje. Sterowniki hydraulik polecil kablowe w kazdym pokoju. 1 chyba obieg na calosc tj gore i dół. Chce dobry ale i za rozsadne pieniadze piec.

Do rzeczy na miejscu mam defro ,tekle, heiztechnik, kawalek dalej metal fach,piece rejs.

Macie jakies zdanie o tych piecach albo polecicie cos inego ?

Na forach pojawia sie czesto "pulawiak"

Maja jakoes zagraniczne kotly : laguna tylko 18kw wiec rachej za duza , blackskstar i ferroli nie wiem czym sie roznia poza cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie Heiztechnik dostaniesz rewelacyjne kompaktowe kotłownie pelletowe, z kompletną hydrauliką.

Zwróć Uwagę na kocioł HT ONE - https://heiztechnik.pl/kotly-pelletowe/one/

i ewentualnie nowość, która będzie dostępna w drugiej połowie kwietnia, kocioł FLAT - https://heiztechnik.pl/kotly-pelletowe/flat/

Oba są w wersjach mocy 8 i 11 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 16 tys. za ten 11KW to trochę dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O heiztechniku wczoraj wyczytalam ,ze ktos mial problem przy zbyt duzym ciagu kominowym w ht one albo one basic wydmuchiwalo pellet, zapychajac kolanko rury kominowej i tego sie boje. A ten model z kwietnia ma jakas ochrone tego badz poprawione wzgledem tamtego?

I jaka ten nowy ma sprawnosc przy najnizszej mocy ? Sam sie czysci? Pellet trzeba wazyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heiztechnik napisał:

 

 ewentualnie nowość

Ile czasu było poświęcone na testy?  I na czym one polegały? 

@Agnesssss z nowościami byłbym ostrożny, bo może się okazać, że to Ty będziesz zgłaszała różne bolączki, a może i nie...okaże się po czasie czy pojawią się na forum nowi właściciele tych nowości i z czym tu przyjdą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt dużym ciągu może zasysać popiół ale to w ekstremalnych warunkach.Trzeba zmniejszyć wtedy obroty wentylatora i najlepiej założyć rck.Sprawnosc kocioł ma taką samą jak przy najwyższym biegu zamontowana jest sonda lambda ona pilnuje spalania,palnik samoczyszczący,pellet trzeba przeważyć (opcja w sterowniku 10min.mnozymy X6)wychodzi potencjał podajnika ,można zmienić kaloryczność pelltu (sterownik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna Edilkamin od @Puławiak i będziesz zadowolona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna 12 i 18 to ten sam kocioł tylko z innymi softami. Laguna 12 jest ograniczona mocowo i zaczyna modulować od 3 kW. Zmieniasz oprogramowanie i z 18 masz 12.

Jeśli Black Star to tylko z sondą Lambda, no i tu z tego co kojarzę to trzeba przeważać pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna ba bardzo sprawną i płynną modulacje pracy palnika więc nie powinno być problemu z zbyt dużą  mocą  wszystko jeszcze zależy od instalatora i instalacji co ci jet potrzebne .

Laguna ma czyszczony palnik mechanicznie i w trakcie palenia przedmuchowo, Black Star tylko przedmuchowo  więc przy gorszym pellecie może wystąpić problem z czyszczeniem palnika w Lagunie  praktycznie to nie występuje znam to z własnego doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli użytkowników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic w sofcie nie przestawiamy to jak?

Panie P. co Pan powie o tych piecach laguna czy blackstar? Czy do moich gabarytow bedzie ok? Ktorys jest bardziej awaryjny? Albo trzeba cos do nich dokupic czy sa plug and play? Innych uzytkownikow tez zapraszam do dyskusji bo poki co mamy 

No.1 laguna i co nic oprocz :)?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Blackstar jest fajny. Dużo opcji, sonda, wentylator, net w standardzie i z podłogowka działa bez bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agnesssss nawiązując do naszej rozmowy (wiadomości jeszcze nie odczytałaś?), wczoraj zasypałem pellet od innego dostawcy i widać, że jest lepszy tzn. ma większą wartość opałową bo Laguna "wskakuje" mi na Power 1 czyli na moc około 3 kW gdzie przy poprzednim pellecie kocioł nie schodził niżej jak Power 2. Na tym polega dobra modulacja i automatyczne dobieranie parametrów do prawidłowego procesu spalania. 

Czy Laguna czy Black Star będą OK pod warunkiem, że zamonuje je ogarnięty instalator a nie jakiś paprak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz przeczytane:). Laguna-blackstar,blackstar -laguna. 

Czy majac na uwadze moje zapotrzebowanie bede musiala zalozyc bufor do laguny? Czy chcac ja podlaczyc jeszcze trzeba rzeczy z włoch? 

Blackstar  na pewno jak juz z lambda. Tu chyba nie ma czyszczenia takiego jak w lagunie?  I trzeba ważyc pelet to juz wiem ale wiekszy zasobnik ma.Czy tu nalezy dokupywac cos do podlaczenia?

Czy ww piece z ta moja podlogowka ,sterownikami w pokojach ,pogodówka beda dzialaly prawidlowo. Czy wg was dobrze instalator to rozplanowal? 

Poki co widze to glowni konkurenci przynajmniej dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agnesssssjeśli idzie o nowy kocioł, to tak jak niektórzy piszą, z nowościami jest różnie, jednak nie do końca.

W tym konkretnym przypadku kocioł FLAT jest modyfikacją kotła ONE, który jest na rynku od blisko trzech lat. W kotle tym zostały zmodyfikowane wszystkie bolączki swego poprzednika, a oprócz tego zostały rozłożone w postaci płaskiej bryły dla ułatwienia dostępu do wszystkich elementów i dostosowania do niektórych pomieszczeń, długich a wąskich.

Po pierwsze kanał spalinowy i jego zapychanie, FLAT posiada wentylator wyciągowy w górnej części kotła, co w znaczny sposób niweluje problem z zaciąganiem pyłu, po drugie jest do niego łatwy dostęp.

Ponadto wiele innych elementów zostało zmodernizowanych w celu poprawy jego działania.

Dlatego nie można mówić, że jest to całkowita nowość. Jest to nowość jeśli idzie o konfigurację, jednak zasada działania i podzespoły są sprawdzone w poprzedniku z uwzględnieniem kilku ulepszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.