Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzmożony pęd w stronę instalacji fotowoltanicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od pewnego okresu zaobserwowałem właśnie te zjawisko, co podałem w tytule. Do domu przyjeżdżają naganiacze, na telefon dzwonią natrętni nagabywacze, są organizowane spotkania dla mieszkańców, gdzie wlewają marketing do głowy. W koło od znajomych słyszę, że montują te instalacje. Skąd takie ciśnienie i pęd w kierunku fotowoltaiki ?

Czy to taki wspaniały dar i błogosławieństwo ? Co się za tym kryje, za tym wzmożonym namawianiem na instalacje fotowoltaiki ?

Zapraszam do dyskusji posiadaczy, jak i tych co zaobserwowali te nagłe parcie w te panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parcie firm do montażu gdyż są to dla nich żniwa.Dostałem ofertę 10kWp za 54 000zł a sam założyłem lepszy zestaw za 26 000.Zarobek jest znaczny więc ciśnienie na montaż zrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, to chyba nie mają prawa odmawiać. Prawo na to zabrania. Muszą przyłączyć każdą instalację PV bez względu, czy to im się podoba czy nie na tzw. "zgłoszenie". Także bez względu w jakim stanie jest sieć nN 0,4 kV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że PGE odmawia do mojego domu linia prowadzona była w latach 60 ubiegłego wieku i nie doczekała się modernizacji. Z tego co wiem maksymalnie można podłączyć urządzenie 7 kW. Takich odcinków jak u mnie w Polsce jest mnóstwo. Teraz tylko czekać jak ludzie  na montują instalacji fotowoltaicznych i nakupują prądożernego sprzętu, bo przecie prąd za darmo. Przeciążenia, awarie gwarantowane, bo przecież linie energetyczne pamiętające czasy powojenne przystosowane były do zasilenia 3 żarówek w domu i dwóch w obejściu.

A jak już jesteśmy w tak ogólnym temacie, to zapytam, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, która w momencie zaniku prądu ma swoje akumulatory, zabezpieczenia, automatyczne przełączniki, które zgromadzą prąd na minimum na 48h pracy większości odbiorników w domu w przypadku awarii lub  przerwy  na linii energetycznej. Zużycie według rachunku u mnie 4,345 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek-z-Ulicy to jest temat bardziej teoretyczny, na razie nie jestem "napalony" w kierunku instalacji. Ale trochę zainteresował mnie ten temat, bo obecnie spory szum propagandowy i namawiający na te instalacje jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ByCygano napisał:

która w momencie zaniku prądu ma swoje akumulatory, zabezpieczenia, automatyczne przełączniki, które zgromadzą prąd na minimum na 48h pracy większości odbiorników w domu w przypadku awarii lub  przerwy  na linii energetyczne

W takim przypadku sens ekonomiczny ma agregat spalinowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie i tu jest sedno ! Zwykła instalacja działa jak działa linia, lina nie działa to i tak średniowiecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia używa samochodów elektrycznych na wypadek tsunami i innych klęsk, ponad to sieci energetyczne nie są tam zmonopolizowane. Kraje, które mają >300 000 samochodów elektrycznych używają ich także do łagodzenia szczytów i dolin zapotrzebowania na energię. W UK zdarza się, że dostawca energii płaci wręcz za ładowanie aut w szczycie wytwarzania energii, np. przy silnym wietrze lub słońcu w dni świąteczne. Licząć nawet średnio 50 kWh dostępnej pojemności akumulatora, robi się 15GWh. Teraz patrząc na pierwszy link z brzegu (Elektrownie szczytowo-pompowe (eko.org.pl)) wnioskuję, że Japonia, UK, Norwegia czy Niemcy mogą sobie (pojedynczo) zmagazynować w autach 2 razy więcej prądu, niż Polska we wszystkich elektrowniach szczytowo-pompowych. I podobnie jak w przypadku realizacji celu OZE w Polsce - można to uczynić siłami, pieniędzmi i ryzykiem swoich obywateli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Witek-z-Ulicy napisał:

zawsze możesz wybrać instalacje fotowoltaiczną wyspową Off-Grid

A można jakiś link żeby o podstawach (głównie koszt i potrzebne miejsce) poczytać?

Jedno gniazdko i 2 kilo prądu ze słońca na lato byłoby jak znalazł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ByCygano napisał:

Skąd takie ciśnienie i pęd w kierunku fotowoltaiki ?

Możliwe że chodzi o zobowiązania  wobec Unii Europejskiej 15 % OZE     a to dopiero początek  do zielonego ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną zakup i montaż instalacji FV jest mało lub w ogóle nieopłacalny jeżeli mamy swobodny dostep do sieci enegetycznej.W moim przypadku miałem wolne środki,które na koncie bankowym przynosiły ewidentnie straty,więc postanowiłem zagonić je do pracy w ten właśnie sposób.Zupełnie nie rozumiem znajomych,którzy brali kredyty na ten cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Eurokołchoźnicy maczają w tym palce i narzucają wasalskiemu rządowi warszawskiemu swoje wytyczne. Tak też przepuszczałem bo taka propaganda natrętna z nikąd się nie bierze. Jest wiele ciekawych apsektów i różnego rodzaju inwestycji, ale nikt ich tak na siłę nie wciska, kto jest zainteresowany pogłębia temat a kto nie to nie. A tu próbują wvhodzić każdym możliwym kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ByCygano napisał:

Czyli Eurokołchoźnicy maczają w tym palce i narzucają wasalskiemu rządowi warszawskiemu swoje wytyczne. Tak też przepuszczałem bo taka propaganda natrętna z nikąd się nie bierze. ,,,


Kolego @ByCygano, by nieco podnieść Tobie temperaturę ciała i rozgrzać wodze fantazji na temat różnych teorii spiskowych, wspomnę o niedawno zmarłym Śp. inż. Marku Zadrożniak.

Jedynie zaznaczę, że pan Marek w swych wystąpieniach (poniżej) głównie skupiał się na dużej energetyce, ale bardzo często nawiązywał w swych wypowiedziach do prosumentów i ich źródeł energii elektrycznej.


źródło:

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Witek-z-Ulicy napisał:

O podstawy fotowoltaiki pytasz a zajrzyj poniżej, będzie prosto i tanio.

Dzięki

Czyli tak jak bym chciał to nie da rady..

(panel w okno i wyciągnąć ze słoneczka tyle prądu żeby klimatyzator hulał - w celu zmniejszenia rachunku oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie teoria spiskowa a praktyka. Zielone Eurokomuchy w natarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A skoro dyskusja to dyskusja .... a ja jako stary tetryk powiem tak...... nie opłaca się, nie warto, nie zakładajcie instalacji PV, ......  :))) W dalszej części merytorycznej dyskusji opiszę dlaczego....

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się komuś opłaca czy nie jego osobista kwestia.

Tematem przewodnim jest natręstwo i nagabywanie z każdej strony na tą instalację. Jakby nie to, nawet bym tu tematu nie zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, YaroXylen napisał:

Witam.

A skoro dyskusja to dyskusja .... a ja jako stary tetryk powiem tak......


Niy zrozumi mie źle, możesz gŏdać i pisać wiela chcesz, ale to wszyjsko nadaremno, bo fto by suchoł ukōntyntowanych starzyków.


ps.
No dobra jak, dyskusja to dyskusja.
Tłumaczenie z naszego na polski.

 Nie zrozum mnie źle, możesz mówić i pisać ile chcesz, ale to wszystko nadaremno, bo kto by słuchał zadowolonych starzyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ByCygano napisał:

Tematem przewodnim jest natręstwo i nagabywanie z każdej strony na tą instalację.

To znaczy że ktoś chce zarobić :) Sam pomysł jest fajny - prąd ze słońca za free (po wydaniu kasy na instalacje) na wszelakim wygwizdowie bez ciągnięcia kabelków, umów i rachunków. Miałbym gdzie i za co to już dawno bym paneli naćkał ile wlezie i w nosie miał energetykę i rachunki a nie kombinował na zasadzie "czy da się panel w okno w bloku wstawić żeby mieć klimę za free latem" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może ostatnimi czasy szał na kolektory solarne,dofinansowania kredytu i takie tam obiecanki sporych oszczędności na grzaniu wody.Też nie było to tanie ale obiecanki wspaniałych korzyści skłoniły wiele osób na taką inwestycję.Teraz idzie moda i dofinansowanie na FV,firmy powstają jak grzybki po deszczu bo można na tym zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolektorów słonecznych do grzania CWU sam zakładałem takie na dotację z gminy w 2015 roku. Za 4 panele, zbiornik z dwoma wężownicami 400l i całym osprzętem plus montażem zapłaciłem 1250 polskich nowych złotych. Gwarancja na 5 lat, jeszcze na jesień ubiegłego roku przyjechała firma serwisująca i za darmo zdiagnozowali pracę układu, wymienili glikol i ups w ramach ostatniego serwisu gwarancyjnego. Przy takiej cenie jaką zapłaciłem za te panele uważam, że inwestycja bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.