Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia kotła z palnikiem sv200


Papiak

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem posiadaczem kotła z palnikiem sv200. Kocioł z 5 półkami poziomymi na licencji Technics 15kw. 

Czy jest ktoś pomóc w ustawieniu go na pellecie. Sterownik Argos max V2. Oglądałem filmiki pana Kamila na youtubie ale znalazłem tylko filmik o ustawieniu pod ekogroszek.

Ogólnie kocioł spała ok 50-60 kg na dobę, co wydaje mi się troszkę dużo. W kotle jest bardziej brazowo-czerno niż siwo. Temp żądaną to 65 a za zaworem 50. 

Aktualne ustawienia :

podawanie 10s przerwa 20s dmuchawa max60%.

 

Zdjęcia przedstawiają palnik na 100%. 

IMG_20210308_135241.jpg

IMG_20210311_091821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • TIMON120777 zmienił(a) tytuł na Ustawienia kotła z palnikiem sv200

W zależności od pelletu nastawy wyjściowe dla 15kW to 

Podawanie 10sek

Pauza 15-20sek

Dmuchawa 60-70%

 

Pytanie jak ustawione są pozostałe parametry przez producenta kotła u którego zamówiłeś kocioł.

Moc dmuchawy w rozpalaniu 40%, fabrycznie chyba  25%

Start pompy co 45

Ale równie istotne jest nastawienie mocy minimalnej tu powinno być 35-40% a fabrycznie jest 20. To jest w kodowym 1203 możesz sobie tam też przesyp zadać dla tego palnika albo 10 albo 11kg w zależności od pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas sprawdzam różne ustawienia.

Przesyp 11kg/h zważony

Moc dmuchawy w rozpalaniu 36% rozpala pellet w ciągu 30sekund

Start pompy 45 stopni 

Przy nastawach wyjściowych miałem czarno w kotle i popiół był z kulkami. A jak dmuchawa jest więcej jak 55% to wydmuchuje niedopalony pellet.

Moc min 30%

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas sprawdzam różne ustawienia.

Przesyp 11kg/h zważony

Moc dmuchawy w rozpalaniu 36% rozpala pellet w ciągu 30sekund

Start pompy 45 stopni 

Przy nastawach wyjściowych miałem czarno w kotle i popiół był z kulkami. A jak dmuchawa jest więcej jak 55% to wydmuchuje niedopalony pellet.

Moc min 30%

@Pieklorz a czy mógłbyś przesłać fotki lub wyjaśnić jak prawidłowo powinien wyglądać płomień i kocioł przy pellecie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Pieklorz teraz już wiem jak prawidłowo ma wyglądać kocioł. U mnie chyba już nie jest tak zle. Po tygodniu palenia pelletem Sylva było trochę czarno ale już jest lepiej. Podniosłem moc dmuchawy do 67% przy podawaniu 8s i pauzie 20s.

wydaje mi się że płomień jest jeszcze za długi i spróbuję zmniejszyć dawkę i przerwę ale nie wiem czy dmuchawę też zmniejszać?

IMG_20210322_075112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem teraz od lokalnego producenta i zobaczymy. Ale już widzę że po zmianie ustawień jest lepiej. Kocioł pracuje dopiero 2 tygodnie.

 

 

IMG_20210322_075034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SZELDON docelowo będzie 140m aktualnie mam jeszcze 2 pokoje do zrobienia ok 26m2. Dom z lat 90 nie ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal walcze z ustawieniami. 

Proszę o odpowiedz czy czas podawania paliwa w okolicach 3-5sekund ma sens, bo wydaje mi się że płomień jest za duży przy większej dawce i osmala kocioł.

Mam sterownik Argos Pid Max, i zauważyłem żę potrafi sam dołożyć sobie paliwa bez podawania powietrza i wtedy płomień jest czerwonawy, może ktoś wstawi lub podeśle zdjęcia (filmik) jak powinien własciwie wyglądać płomień przy 100% mocy i 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.