Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kotła węglowego na pellet


Ognik2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem i użytkownikiem kotła węglowego tzw "śmieciucha" marki Ogniwo model S6WC mocy 12 kW. Palę w kotle 9 sezon po drobnych poprawkach i przeróbce za namową Kolegów z forum na kocioł DS (palenie w trybie ciągłym rozpalam jesienią i wygaszam na wiosnę) i chociaż nasza współpraca układa się dobrze chciałbym go wymienić na kocioł z podajnikiem. Przy wyborze Ogniwa kierowałem się pojemnością komory zasypowej, nie mam możliwości dokładania co kilka godzin po prostu uzupełniam paliwo dwa razy na dobę. Ogrzewam mieszkanie 70 mkw w zabytkowej kamienicy plus bojler CWU 120 l. Kocioł jest ustawiony w mieszkaniu w kuchni (nie mam innej możliwości) i ten kociołek z uwagi na budowę zewnętrzną wpasował się idealnie.

Po tych 9 sezonach mam zamiar wymienić go na kocioł z podajnikiem (większa niezależność). Z uwagi na budowę kotłów i zasadę działania oraz brak pyłu węglowego i popiołu w mieszkaniu wybór padł na kocioł pelletowy tzw modułowy ze zintegrowanym zasobnikiem (w jednej obudowie). Samoczynne rozpalanie, możliwość programowania godzin pracy, modulacja mocy, koszt paliwa porównywalny z ekogroszkiem, deklarowana sprawność miały wpływ na decyzję.

I tu proszę Kolegów o radę podzielcie się doświadczeniami jak to wygląda tzn spalanie czyszczenie uzupełnianie paliwa. Oglądałem sporo kotłów w sieci początkowo chciałem Ferroli Bio Pellet Pro 12 kW ale trochę gabaryty mnie zniechęciły głównie wysokość, rozważam Ferroli Breta 12 kW (kominek) trochę mało opisu działania na stronie producenta lub Defro Hydropell 8 kW. Oczywiście ważnym kryterium jest też cena do 10 tyś. Proszę o radę w sprawie wyboru pod kątem funkcjonalności przede wszystkim. Nie musi być to kominek nie potrzebuje dodatkowego grzania w miejscu ustawienia pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajne piecyki na pellet z płaszczem wodnym od Edilkamina np. Milla H 12 czy Idro Point teraz w dobrej cenie u @Puławiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena katalogowa a cena w firmie hydraulicznej sie dużo różnią. Hydraulicy razem z montażem sprzedają piec na niższym VAT więc cena za sam piec bedzie dużo niższa. Wybierz sobie piec który by Ci pasował i podzwoń po firmach ile by chcieli za taki piec.
Mój miał cenę duuuzo wyzsza w cenniku u producenta a firma montująca go u mnie sprzedała go na niższym VAT i jeszcze z rabatem i wyszło to 10300 zl brutto za stalmarka 14kw ekoSilver we wrześniu zeszłego roku.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.