Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka + grzejniki - kilka pytań nowicjusza


RomanMario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do tej pory całe życie mieszkałem w bloku stąd moja wiedza o ogrzewaniu sprowadzała się do odkręcania kaloryfera i tyle ?

Mam teraz segment w szeregowcu - 90m2.

Dół tylko podłogówķa 4 pętle (o ile dobrze zrozumiałem dewelopera). Góra grzejniki oraz 1 pętla plus grzejnik w łazience. 

Piec de dietrich mcr home 24/30 mi.

Skrzynka z rozdzielaczem - zdjęcia.

Tu więc mam kilka pytań.

1. Czy warto tu stosować jakąś automatykę? Na dole jest jedno duże pomieszczenie czyli salon plus otwarta kuchnia oraz 2 małe - łazienka 2m2 i przedsionek 6m2. Jeśli tak to jaką? Dodam że niestety nie ma juz za bardzo możliwości ciągnięcia kabli - dom już wykończony.

2. Dość głupie pytanie, ale jak wyłączyć tylko samą podłogówkę, tak aby grzejniki grzały? Na tym zaworze firmy esbe (to się nazywa chyba trójdrogowy?) jest tylko skala od 1-6, nie ma zera jak na kaloryferze.

3. Odnośnie tego zaworu - co oznaczają te cyfry. Domyślam się, że jest to jakaś regulacja temperatury, ale jakie to zakresy i czego one dotyczą? Dodatkowo można to przekręcić max na 3.5, dalej nie idzie, natomiast kręcąc w lewo to z 1 da się przejść od razu na 6. 

4. Czy przy lecie jak ustawię pokrętło od co na off, to czy wyłączy się całkiem ogrzewanie, czy jednak ta pompka(?) podłogówki działa w jakiś sposób cały czas? 

5. Czy przed sezonem grzewczym instalacja musi być odpowietrzana przez fachowca? Jeśli tak to czy robić to jakoś jesienią czy już bardziej np. w sierpniu?

6. W lewym górnym rogu widać jakiś sterownik firmy sallus ma on zakres od 30 stopni i na tyle jest ustawione. Co to jest i co to robi?

Z góry dziękuję za wszystkie informacje ?

 

20210223_204755.jpg

20210223_204736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.