Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o parametr w sterowniku "przepływ"


cnmcn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam piec na pellet Rakoczy FSX 15kW. W ustawieniach sterownika (Menu instalatora) jest taki parametr jak przepływ. Możemy odczytać wartości z ostatnich 24 godzin, 7 dni itp. 

Odczytując wartość z ostatnich 24 godzin, maksymalne wskazanie to 11,3kW. Zastanawiam się, czy jest to maksymalna moc uzyskana przez mój piec, czy to coś innego oznacza?

Sterownik pieca to Tech ST-7110.

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ST 755 z PID mam ten sam parametr ale nic z niego wyczytać nie mogę. Przy załączonym przepływie występują obroty liczone w setkach przy wyłączonym w tysiącach. Załączony pracuje z dmuchawą wyposażoną w przepływomierz. Wyłączony pracuje z dmuchawą wyposażoną w hallotron. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za odpowiedz. Pytam ponieważ jest to mój pierwszy sezon grzewczy w moim życiu, ponieważ zawsze mieszkałem w bloku i tam grzejniki grzały lub nie ? Teraz sam muszę zadbać o ciepło w domu i nie mogłem rozpracować mojego pieca. Pomijam fakt, że mamy nieocieplony dom i przy niskich temperaturach wydaje mi się, że piec "nie daje rady", ale im dłużej czytam to forum, to więcej zaczynam rozumieć i widać tego pierwsze efekty. Całą zimę siedzę i rozpracowuję centralne ogrzewanie i tak się zastanawiałem, co ja będę robił jak się zima skończy ?

 

Wracając do przepływu, to wczoraj wyłączyłem ochronę powrotu i faktycznie mój przepływ wskoczył na 16kW, ale czy to oznacza moc uzyskaną przez piec to tego nie wiem. Zwiększyłem ochronę powrotu na 55 stopni (a zawsze miałem ustawioną temperaturę w granicach 30-45 stopni) i teraz grzejniki są bardzo gorące, ale jeszcze pozostaje kwestia ogrzewania podłogowego, ale to już temat na inny post i dział.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia sterownika to jedno a instalacja to drugie. Jak instalacja wykonana prawidłowo to poznanie sterownika  dużo łatwiejsze bo wprowadzane zmiany dają widoczny efekt. Całe szczęście że ja już mam to za sobą, życzę powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 21:26, 1mps napisał:

Ustawienia sterownika to jedno a instalacja to drugie. Jak instalacja wykonana prawidłowo to poznanie sterownika  dużo łatwiejsze bo wprowadzane zmiany dają widoczny efekt. Całe szczęście że ja już mam to za sobą, życzę powodzenia.

 

Mam nadzieję, że w tym roku uda się nam ocieplić dom i, że będzie lepiej. A jak nie, to będę pisał o radę do specjalistów ?

Pozdrawiam i dziękuję z odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.