Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłownia


Tomalthc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie montowania kotłowni. Został mi polecony (przez pana który instaluje) kocioł ACV hre 18 solo oraz zasobnik ACV 130l. Do tego czujnik cieplej wody oraz termostatyczny zawór mieszający. W domu jest ogrzewanie podłogowe, dwa rozdzielacze, jeden 10 obwodów ok 160m2, drugi cztery obwody ok 40m2. Mieszkańców minimum 5, maksymalnie 7. 
Czy taki zestaw będzie wystarczający? Czy dodatkowa pompa będzie potrzebna, bo kocioł ma swoją (pan stwierdził, że grupy pompowe w rozdzielaczach są zbędne)? Czy jest sens montować sprzęgło hydrauliczne (to już moja sugestia)? I ewentualnie czy mógłby ktoś mi to rozrysować? Naprawdę będę wdzięczny. Mogę się nawet odwdzięczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACV jest średnio dobra do tej instalacji - ma dużą moc minimalną, co dla podłogówki jest złym rozwiązaniem,

ale ma silną pompę, która sama powinna pociągnąć tą podłogówkę - wszystko zależy od średnic rur między kotłem a rozdzielaczami.

Sprzęgło zbędne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
To jaka moc minimalna była by odpowiednia? I dlaczego jest złym rozwiązaniem? Tej firmy ten model jest najsłabszy, jest jeszcze jakaś Ilea 12 ale tylko do centralnego ogrzewania. Jakie powinny być średnice rur między kotłem a rozdzielaczami? A co z kotłem? Nie będzie za mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiemy jakie ocieplenie budynku

Nie wiemy jakiej długości pętle, jakiej długości  i średnicy rury do rozdzielaczy  te parametry określają pompę w kotle.

A moc minimalna  to 2-3kW byłaby idealna                                                                                                                                        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom drewniany o konstrukcji szkieletowej, parterowy z płaskim dachem. Ocieplenie styropian 10 cm na elewacji plus 15 cm wełna w ścianie. Sufit wełna 15 cm + 10 cm. Z podaniem długości pętli będzie problem. Dwie najdłuższe ok 100 m reszta krótsza tak od 20 m do 70-80 m. Rozkładane co 10 cm. W sumie położono ok 1300 m rurek. Rozdzielacze oddalone od pieca o jakieś 5 m ale w dwie różne strony. Jeszcze nie podłączone(pętle spięte, brak zasilania i powrotu), nie wiem jaka powinna być ich średnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.