Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minimalne otwarcie zaworu podłogówki


ZeitG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję porady odnośnie ustawienia wartości MINIMALNE OTWARCIE ZAWORU w podłogówce

Piec RAKOCZY CORTINA ze sterownikiem głównym TECH st480 z PID (plus dwa dodatkowe TECH - podłogówka)

Żeby nie rozwadniać. Obsługi tego sterownika nauczyłem się całkiem dobrze przez 5lat. Chodzi mi tylko o taki "niuans" Kiedy temperatury za oknem są w granicach +10 powiedzmy, TECH ze względu na zaprogramowaną (prze zemnie) krzywą zaworów - USTAWIA temp obu zaworów podłogówek powiedzmy tam na 25 stC jako ZADANĄ "po podłogówce"

Ok. Ale przy takich relatywnie "wysokich" temperaturach temperatura rzeczywista obu zaworów wynosi STALE np 27 st - ponieważ zawory maja ustawioną WARTOŚĆ MINIM OTW ZAWORU na 5%

Po ustawieniu tej wartości na 0% po chwili obie pompy się wyłączają a temperatura przez nawet godzinę na zaworach utrzymuje się te same 27 st 

Pytanie brzmi - czy mogę tę wartość ustawić na 0% - bo nie potrzebuję przez kilka godzin "ciepłego dnia" tłoczyć przez tę "szparkę 5%" ciepłej wody...  Czy takie ZEROWE  ustawianie minium zaworu nie będzie to kolidowało z poprawną praca systemu?

Może ktoś z kolegów instalatorów się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.