Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet


Kajot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jakiej marki kocioł pelletowy polecacie. Szykuje się do zmiany kotła, aktualnie zwykły smieciuch. Dom powierzchnia 220m2, jednopiętrowy, poddasze ocieplone wełna 15cm, ściany na 2 cegły pomiędzy styropian 10cm. Dom z 1996 roku. Zastanawiam się nad Defro Gamma 20kw, a metalfachem smart pellet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tyle według tej strony wychodzi, ciekawe czemu monterzy podają żeby większy kocioł montować. A jak te dwie firmy godne polecenia czy lepiej szukać innej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla rozjaśnienia. Kocioł 20 kW pracując na mocy maksymalnej zje sobie na godzinę pracy 4,3 kg pelletu. Na dobę 104 kg. Zakładasz takie zyżycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak... kocioł kotłem, może mieć w sobie 90-100 l wody...  sercem kotła pelletowego jest palnik, który automatycznie dobiera moc, aby sprostać zapotrzebowaniu ciepła budynku.

U mnie: 

Dom zaizolowany 12 cm wełny/Austria/. Powierzchnia ogrzewania 185 m2. Na poddaszu, strop częściowo zaizolowany /płyta PIR/. Kocioł UKS z 2002 r. z pojemnością 100 l wody. Palnik PellasX M o mocy 4-26 kW. Przeciętne zużycie dobowe - 21,1 kg pelletu, a na 1 godz. 0,88 kg do dzisiaj. W tym roku spalę około 6,5 t pelletu... i tak za dużo... powinien, po całkowitej izolacji poddasza, zużyć około 4-4,5 ton pelletu. Obecny koszt pelletu 650 zł/t

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w największe mrozy (-20 w nocy, -15 w dzień) kocioł pracował na okrągło na 7-9 kW, wygaszała się tylko do czyszczenia, chata 140m² średnio ocieplona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.