Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o wybór komina


dedert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Buduję dom podpiwniczony. Kotłownia w piwnicy wysoka na 230cm. W projekcie jest komin murowany jednak ja chciałbym zrobić systemowy. Piec na ekogroszek. Ale w moim mieście jest instalacja gazowa więc starałbym się o przyłącze, nie wiem tylko czy do końca budowy załatwię formalności bo jeśli nie to będę musiał kupić może jakiś tymczasowy piec na ekogroszek. Ale komin muszę już teraz wybrać, stąd pytanie:

1. czy są jakieś kominy uniwersalne przeznaczone zarówno do pieców gazowych jak i ekogroszek? Jakbyście doradzili?

2. jak widać jest tutaj dość spory otwór na komin zostawiony w stropie. 129x38 cm, ale to chyba dlatego że zawiera kanały wentylacyjne, które rozpoczną się dopiero na parterze więc nie wiem czemu 4 kanały w kotłowni, czy mam rację?

3. mógłbym oczywiście wypuścić komin kondensacyjny z kotłowni przez ścianę ale byłby za nisko bo piwnica wystaje tylko 100 cm ponad ziemią. 

4. Do czego w kominach systemowych są dodatkowe kanały wentylacyjne? 

5. Czy od typu pieca zależy wybór komina np. ocieplony wełną lub nie?

6. Jak widać do komina dolegają ściany działowe. Tylko czy systemowe kominy nie powinny mieć dylatację/odstęp od takich ścian? Więc co z powstałą szparą? Komin ma swój fundament ale działówka spoczywa na chudziaku, a wyżej kolejna działówka spoczywa na stropie.

 

04a6d6705d20aac7gen.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.