Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł z wymiennikiem pionowym, Palnik Skiepko i TIMEL/PLUM ?


arthek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie firmy kotlarskie mają w ofercie kocioł o mocy ( od 12 kw do 16 kw max) z wymiennikiem pionowym , palnikiem ECO-palnik VIP ( Skiepko) i sterowaniem Timel ( skzp) ewentualnie PLUM ( eco touch) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Ogniwo Eko pellet z wymiennikiem pionowym i palnikiem Eco-palnik vip ale najmniejszy to 18kw i sterownik Pello....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik poziomy , cena "zaporowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Palnik, chyba się na niego zdecyduję  -VIP 16 lub TOP16 + ster KEY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest też Galmet Genesis KPP 15kW z wymiennikiem pionowym  , ale palnik nie Skiepko tylko Pellas

Podobno Krzaczek montował w swoich kotłach palniki Eco-Palnik VIp , ale teraz na ich stronie nie widzę w ofercie tego palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ( potencjalnie dla mnie)  mnie fajny o kompaktowych wymiarach kociołek to Kamen Perfect BIO 11kw  z wymiennikiem pionowym, palnik samoczyszczący z ruchomym rusztem Venma comfort ( zbliżony konstrukcyjnie do Skiepko)  , modulacja mocy już od 3,3 kw do 11 kw, minusem jest ster Techa i trochę mały zasobnik~ 80 kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem, tutaj psioczą na Techa Ci którzy go nie mają. To całkiem fajne sterowanie, prostsze dla Kowalskiego od Pluma, z dobrym algorytmem pracy oraz fajnymi opcjami wejść dodatkowych, np. pełna konfiguracja pompy przewałowej (temperatura startu, histereza itd.) 80kg też wystarczy jeśli na wakacje nie wyjeżdżasz. Tak naprawdę każdy przynajmniej raz na 2 dni jest w piwnicy.

Ja jednak mimo wszystko wybrałbym Slimko 12, ze względu nie na sterownik, ale sprawdzoną jakość i wsparcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej do mnie przemawia prostej konstrukcji palnik z samoczyszczącym ruchomym rusztem  niż obrotówka.Po drugie, mam od 13 lat do czynienia z wymiennikiem poziomym i ...wystarczy.Wolę pionowy.

Jest też niedaleko mnie (u lokalnego producenta) w fajnych pieniądzach kociołek  KAWAH model BIO PELL CLOVER 15kW , też z wymiennikiem pionowym , palnikiem Venma Comfort , ster TECHA ,  tyle tylko że moc startuje od 4,4 kw do 15 kW .

Jutro podjadę go sobie obejrzeć.

To trochę za dużo na mój dom ( 200m2 raczej dobrze  docieplony , ciepłowłaściwie max 8,4 KW  z CWU 12 KW  ) bo średnio potrzebuję 4,5 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równolegle nadal  rozważam wymianę samego palnika na pelletowy w swoim obecnym kotle , tu wybór jest dla mnie prosty Skiepko VIP 16 + eco MAX920 touch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.