Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł podajnikowy ?


Alewalneło2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rodzice w tym roku będą u siebie wymieniać wymieniać kopciucha ,śmieciucha, śmierdziela, zadymiacza, zasypowego na kocioł podajnikowy.

Teraz pytania:

1Jakie mocy wybrać kocioł ciepłowłaściwe pokazuje 20kw ale mi się wydaje, że 15kw wystarczy.https://cieplowlasciwie.pl/wynik/bskr

2 Jaki model kotła  wybrać by nie trzeba było walczyć z palnikiem ,spiekami, sterownikiem oraz by nie produkował tony sadzy (najlepiej by nie produkował w ogóle sadzy, nwm czy takie występują)[głównie chodzi o czyszczenie by się nie kurzyło] ? 

3 Kocioł nie będzie stał w kotłowni ponieważ jej nie ma tylko w nazwijmy to ,,kuchni,,.

4 Jak głośny jest kocioł podajnikowy gdy przepycha węgiel?

5 Jak się sprawują kotły uniwersalne na ekogroszek i pelet ? Działają? Czy w myśl zasady jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego? A może od razu zainstalować kocioł peletowy zamiast ekogroszkowego?

6 Instalacja grzejniki żeliwne oraz aluminiowe, instalacja grawitacyjna na grubych rurach.

7 Co do CWU z kotła to będzie używane tylko w zimie, ponieważ są zainstalowane korektory słoneczne do ciepłej wody.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplowlasciwie.pl podaje 12,7 kW max.
Jak kocioł ma stać w kuchni, to raczej ekogroszku bym nie polecał, a pelet. Mniej popiołu,choć też jest trochę kurzu przy zasypywaniu zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do kuchni to kocioł pelletowy laguna będzie ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna jest kosmicznie drogia i nie opłacalna.

Ekogroszek podobno tańszy od peletu?

Na początku chcieli montować kocioł 35kw naszczeście już wybiłem z głównym im ten pomysł.

Mówią , że duży dom i trzeba 20kw i co ja zrobię ?

 

To taka kuhnio ,,kotłownia,, wcześniej tam stal kopciuch zasypowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się w duży kocioł. Ja na 130 metrów w tę mrozy -10 do -15 potrzebowałem 6-8 kW przy pracy ciągłej Jak jesteś codziennie w domu, to szukaj czegoś kompaktowego w pelecie, zasobnik nie musi być jakiś specjalnie duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Alewalneło2 napisał:

Laguna jest kosmicznie drogia i nie opłacalna.

Ekogroszek podobno tańszy od peletu?

Na początku chcieli montować kocioł 35kw naszczeście już wybiłem z głównym im ten pomysł.

Mówią , że duży dom i trzeba 20kw i co ja zrobię ?

 

To taka kuhnio ,,kotłownia,, wcześniej tam stal kopciuch zasypowy.

Pogadaj z @Pieklorz on ci doradzi o kotłach dwupaluwowych na palniku Sv200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 tam max to 12.7 kW

Ad 2. Przy grochu to niemożliwe. Może nawet większy syf niż przy zasypowcu i przede wszystkim specyficzny smród. O sadzy w całym domu przy czyszczeniu to nawet nie wspominam.

Ad 3 OK ?

Ad 4. Jest głośny. Spać nie da. Pekający wegiel na wejsciu do rury podajnika. Kruszony płetwą daje hałas jakbyś w coś młotkiem walnął.

Ad 5 Na weglu patrz ad 2. A na pellecie... z wymiennikiem z poprzedniego stulecia... Wszystko jasne.

Ad 6 w propozycji jaką podam bedzie to tak działało

Piecyki na pellet - EkoFlam

Żadnego grzebania w ustawieniach, obsługa tylko przyciskiem włącz i wyłącz, cicha praca, 0% sadzy, 1-2 kg popiołu na miesiąc ( przesadzając nawet) automatyka już w kotle, doprowadzenie powietrza do palnika rurą fi 50 bezpośrednio z zewnątrz przez co nie wychładza się pomieszczenia. Modulacja mocą palnika z prawdziwego zdarzenia, bez pogarszania sprawności kotła.

Do spalenia kg węgla potrzeba zdaje się 28 m sześć, powietrza ! Pelletu podobnie bo spala sie przy dużym jego nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz eko śmieciucha z garażu od wiesia, co nawet drzwi kotła nie poizolował mogę poradzić:

Omijać wszelakie produkty z rusztem wodnym, bo to generator sadzy, wybrać kocioł z zapalarką i dobrym sterownikiem.

Godzinę temu, Alewalneło2 napisał:

4 Jak głośny jest kocioł podajnikowy gdy przepycha węgiel?

Większość kotłów z typowym motoreduktorem z przekładnią ślimakową nadaje się do wstawienia do pomieszczenie oddalonego ze 100 metry od budynku mieszkalnego. Chałas, warkot motoreduktora jest ogromny. Jak piec ma być w domu to tylko i wyłącznie z motoreduktorem energooszczednym z firmy technix, abm lub innym, ale nie z przekładnią ślimakową. Osobiście wstawiłem technixa, nie jest bezszelestny, ale da sie go używać w zamieszkałym budynku, poprzednie buczydło polińskie ryczało, że na dachu budynku trzykondygnacyjnego było słychać. Węgiel też lubi chrupnąć, ale to to pikuś przy tych buczydłach co sprzedają w 90%  podajnikowców do ekogroszku. Oczywiście jak ktoś będzie Ci wpierał, że buczydło z przekładnią ślimakową jest ciche to mu nie wierz. On kłamie ! Chce wcisnąć badziew  a jak zadzwonisz z reklamacją to wypnie zad na Ciebie i powie, "hałas kwestia subiektywna".

Hałas to bardzo ważna rzecz przy wyborze kotła, a może i najważniejsza bo jak weźmiesz ryczącego gniota to nie prześpisz jak człowiek ani jednej nocy w sezonie grzewczym.

1 godzinę temu, Alewalneło2 napisał:

A może od razu zainstalować kocioł peletowy zamiast ekogroszkowego?

Posiadając zaczatek wiedzy co mam obecnie wybrał bym peletowca. Tylko nie takiego co ma zbiornik na 100 kg pelletu. No i palnik z ruchomym rusztem, czyszczacym, można spalać wtedy pellet za normalną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 kw to max . Ja na 300m +CWU mam kocioł 25 kw,a wystarczyło by 18 kw. Podczas mrozów (-15 dzień,-27 noc) pracował z mocą max 12kw.  Z ciepłowłaściwie wyszło 20kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalbym peleciak,jesli kociol na parterze mieszkalnym,podajnik weglowy bedzie glosny,daj pod kociol gume.15KW max.i tak nie užyjesz taka moc.Mam nie ocieplonych 200m i odbior max.w tym roku rekordny i bylo 12 i chwilowo 14.Jesli nie ma glowic,przylaczaj cez 4d wentyl.Peleciak rodziczowia latwo wyczyscza odkurzacom kominkowym.Z weglowego podajnika dužo mniej syfu,jak z zasypowca,smrodu zero,no czysto nie jest.Glosnosc posluchaj u kogos w kotlowni,cez sciana slychac podajnik dobro,wiatrak w nocy troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bercus napisał:

odbior max.w tym roku rekordny i bylo 12 i chwilowo 14

A zapytam o 2 parametry, jaka była temperatura zadana kotła i temperatura na obieg CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alewalneło2

napisze jedynie odnośnie pkt 3:

 kocioł musi być umieszczony w wydzielonym pomieszczeniu – kotłowni (warunek ten nie dotyczy najmniejszych urządzeń o mocy do 10 kW – dopuszcza się ich montaż w pomieszczeniu nie będącym pomieszczeniem mieszkalnym, np. w kuchni, przy czym warunkiem jest jego odpowiednia kubatura – co najmniej 4 m3 na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kotła, ale nie mniej niż 30 m3);

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tam stał kopciuch zasypowy, po za tym nawet w projekcie jest tam miejsce na kocioł, no i tam jest komin , i nic z tym nie zrobię.

A właśnie trzeba wkład do komina czy nie?

Będzie się skraplać HNO3 oraz H2SO4 i woda?

Komin idzie przez środek chałupy.

A jeszcze mam pytanie gorszy tani pelet będzie się palić czy musi być drogi super jakości ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ByCygano napisał:

A zapytam o 2 parametry, jaka była temperatura zadana kotła i temperatura na obieg CO ?

Temp.kotla mam 70° stala,na grzejniki bylo w tej chwili 58-59°.I to byl grot temperatur ponad(poprzed?) jutrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy podajnik jakiś dźwięk wydaje. Nie jest to bezszelestne. Pewnie, że można wybrać dwupaliwowy tj paliwo główne pellet ale z opcją zejścia do ekogroszkowego.

Tu mimo wszystko zastanowił bym się nad pelletem. Mogę podrzucić pomysł na Skamp-pv 15kW Pell, ma pionowy wymiennik z półautomatycznym czyszczeniem, zapalarkę i możliwość zejścia do palenia ekogroszkiem.

 

Dopytaj jednak dobrze, czy dostaniesz zgode na montaż tego w kuchni. Ze względu na czystość i mniejszy hałas polecam zostać przy pelecie a opcję ekogroszku zostawić dla swojego sumienia, że w razie wojny ekogroszkiem da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pieklorz napisał:

Dopytaj jednak dobrze, czy dostaniesz zgode na montaż tego w kuchni. 

Zgodę od kogo? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu użytkownicy zabiegają aby być zgodnie z talmudycznymi prawami reżimu okupacyjnego, więc jak czujesz się wolny to olej to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne byc w zgodzie z dostawa odpowiednej ilosci czarstwego powietrza do tego pomieszenia.Kiedy sa niezgodniesz,udusisz kociol i rodziczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.