Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Grzaniem


lukasz0

Rekomendowane odpowiedzi

witam. posiadam piec defro komfort eko 25kW, chodza obie pompy (co, cwu) temp zadana na piecu mam ustawiona 80 stopni, a nie moze przekroczyc 50, wode niby grzeje dobrze, a na centralne kiepsko idzie i jest strasznie zimno, co jest zle ze tak kiepsko grzeje??

prosze o rady

ps. ogrzewana powierzchnia 200 m kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

mam tą samą powierzchnie ogrzewania, ten sam piec tylko ze z palnikiem żeliwnym... zadana 56'C, zawór 4D na 45'C, zimny start 25 minut i temperatura osiągnięta, ciepły start 5minut (ciepły start to wtedy kiedy przechodzę w ustawienia ręczne i zasypuje kocioł)

 

ale w czym rzecz siłownik zaworu 4 drożnego startuje z pozycji 0 i kalibruje się do 100, następnie zamyka tak zawór aby powrót był zgodny z założeniem (zadana 45'C) wtedy woda krąży na krótkim obiegu przez co piec nie wali na 100% na centralne przez nie jest wychłodzony - podjerzewam że u Ciebie ten problem wystepuje - piec cały czas niedogrzany - w domu grzejniki otwarte na 100% (u mnie głowice są na 24'C o poszczególnych porach)

 

podejrzewam, że nie posiadasz zaworu 4D albo posiadasz i jest na 100%, zmniejsz ustawienie wstępnie na 70% - zadaną CO na dużo mniejszy pułap bo gościu nie zarobisz na paliwo, a przede wszystkim dobrze odpowietrz grzejniki (poduszki powietrzne w grzejnikach powodują problemy z wygrzaniem piętra) - nowe piece działają podobnie do układu ogrzewania w samochodzie, masz krótki obieg i długi - jak byś miał to wszystko w długi piec będzie niedogrzany przez co nawet najlepsze paliwo będzie klękać, a już nie mówić co będzie gdy będzie słabe paliwo hipermarketowe

 

ruszt żeliwny/awaryjny ściągnięty?

 

jak nie masz zaworu 4D sterowanego elektronicznie, to w info ogrzewanie są akurat wyprzedaże to uda Ci siłownik przez co piec przejdzie w automatykę, ew na olxie też kilka znajdziesz 

 

http://olx.pl/oferty/q-si%C5%82ownik-esbe/

http://olx.pl/oferty/q-si%C5%82ownik-afriso/

 

 

----

na zdjęciu temperatura zewnętrzna to temperatura wokół pieca :) nie mam czasu na zabudowanie na zewnątrz budynku - w plusowych temperaturach na zewnątrz moc kotła zmniejszam na 20kW/16kW praca z pid

 

 

praca_pieca.jpg

Edytowane przez illitum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.