Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Prosat we 15kw + sterownik ST-37N RS


negativemusicpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy taki kocioł, pomoże mi ktoś z ustawieniami?

Kocioł Prosat WE15KW + Sterownik ST-37N RS

Ustawienia jakich potrzebuję:

Czas pracy, czas przerwy, siła nadmuchu, praca w podtrzymaniu, przerwa w podtrzymaniu, moc przedmuchu, próg wentylatora.

Link do instrukcji sterownika: https://www.techsterowniki.pl/!uploads/products/ST-37N-RS_instrukcja_PL.pdf

Palę ekogroszkiem o parametrach: 

Energo Premium Plus

Wartość opałowa (Q) 27 MJ/kg – 28 MJ/kg

Wilgotność ok. 9%

Typ węgla płomienny 31.2

Zawartość popiołu do 3 %

Zawartość siarki (S) 0,5%

Uziarnienie 5-25 mm

Zdolność spiekania (RI) max 1

 

Dziękuję z góry za pomoc i życzę miłego dnia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie poda ustawień ponieważ takich nie ma- w sensie uniwersalnych, które działają u kogoś i będa działac u Ciebie. Musisz poeksperymentować. Poczytaj forum- wątki o ustawieniach kotła. poszukaj ogólnych zasad odnośnie korygowania ustawień a potem wypróbuj u Siebie. to nie działa tak że ktoś Ci napisze podawanie 5 sek przerwa 40 sek nadmuch 50% i po temacie. możesz zacząć od tego ale potem sam musisz korygować jeden parametr zależnie od tego co się z paliwem dzieje na palniku. wybierasz sobie albo nadmuch albo przerwę podawania i regulujesz albo w górę  albo w dół. Gdybyś napisał: mam takie to a takie ustawienia i w popielniku spieki albo niedopał - wtedy ktoś doradzi co skorygować i w którą stronę. Na razie można podać dowolne wartości i będą to rady bez wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.