Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ciśnieniem na kotle Junkers Cerapur ZWB 24- 1 re


marcinkcper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z kotłem. Jak działa ogrzewanie to piec trzyma ciśnienie gdy je wyłącze to ciśnienie spada do zera i zapala się błąd E9. Serwisant myślał że ucieka przez zawór bezpieczeństwa ale nie. Instalacja szczelna. Serwisant stwierdził że wymiennik jest walniety i trzeba wymienić z robocizna powiedział 1400 zł. Gdzieś czytałem że jakby wymiennik był walniety to przez odpływ kondensatu by uciekał woda sprawdziłem i też nic nie ucieka. Co może być przyczyną prócz wymiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrasta temperatura wody, woda sie rozszerza w zamkniętym układzie więc rośnie ciśnienie . Pompka samochodowa z manometrem i pompowanie naczynia przeponowego( czerwone z zaworkiem u góry po zdjęciu frontu )  do ciśnienia wymaganego w instrukcji kotła wszystko na zimnej instalacji .  Jeśli po nagrzaniu instalacji ciśnienie będzie zbyt duże na manometrze kotła lub instalacji to znaczy że naczynie przeponowe jest za małe i należy wymienić na większe lub dołożyć zewnętrzne drugie . Manometr chyba jest na panelu o ile dobrze pamiętam , Na zimnym kotle strzałeczka na początku zielonego , na gorącym strzałeczka nie dalej jak na końcu zielonego  i powinno być OK .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taka mała uwaga, podczas kontroli i korekty ciśnienia w naczyniu wzbiorczym powinno ono być odłączone od instalacji lub co najmniej instalacja powinna być pozbawiona ciśnienia przez cały czas, bo gdzieś ta woda która zalega w naczyniu musi wylecieć. Potem dopiero trzeba uzupełnić wodę do wymaganego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.