Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł do domu 200m2 + garaż + podłogówka + grzejniki + CWU


Niewiadomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak większość osób, które stanęły przed wyborem kotła na gaz mam poważny dylemat. Nie mam preferencji jeśli chodzi o producenta. Nie mam też ograniczeń finansowych. Mam za to hydraulika, który uważa iż jedyny słuszny wybór to kocioł FONDITAL ITACA KB 24. Argumentuje wybór tym że on jest ich serwisantem więc jak się coś zepsuje to ogarnie to bez zbytniej zwłoki i kosztów. Moje wątpliwości, których mój hydraulik nie potrafi rozwiać to sprawność tego kotła jeśli chodzi o CWU przede wszystkim oraz ekonomia podczas eksploatacji. 

Także mam takie pytania do Was:

1. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kotłem Fondital Itaca kb 24

2. Jak ten Fondital do panujących u mnie warunków i wymagań opisanych poniżej

3. Jaki inny kocioł polecacie (to jest główne pytanie tego wątku)

4. Co lepsze kocioł z zasobnikiem czy przepływowy. Jeśli z zasobnikiem to jakim. Głównie chodzi o ekonomie i żeby nie marznąć pod prysznicem.

Wybudowałem dom o powierzchni podłóg około 190m2 + garaż 40m2 w standardzie ocieplenia U w granicach 0.12-0.14. Dom typu stodoła z płaskim dachem nad garażem.

Na parterze 90m2 podłogówki + 3 grzejniki kanałowe, 1 płytowy i 1 drabinka. Na piętrze 14m2 podłogówki + 4 grzejniki. 

Chciałbym uniknąć problemu z ciepłą wodą głównie w łazienkach. Odległość prysznica max 6m od kotła. No i chciałbym mieć ciepło na podłodze i w grzejnikach bez względu na to że pracują w różnych temperaturach. Nie potrzebuję aby patrzeć po WiFi jaka jest temp w której sekcji itp ale chciałbym żeby dało się ten piec raz w miare sensownie poustawiać i tyle niech sobie działani grzeje mi wodę zimą i latem.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Jaki kocioł do domu 200m2 + garaż + podłogówka + grzejniki + CWU

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.