Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja ogrzewania podłogowego


Stefan2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Chcę samodzielnie wykonać instalację OP w nowym domu. Dom 130 m2 parterowy, ściany ocieplone 20 cm styropianu strop 30-40 cm wełny, podłoga 15 cm styropianu. 5 drzwi balkonowych, jedno okno 240x150 i trzy okna 90x150, drzwi wejściowe ciepłe ościeżnica termo i okna postawione na poszerzeniach starałem się robić bez mostków termicznych.  Piec kondensacyjny gazowy dwufunkcyjny z pogodowka na gaz płynny. (Jeszcze nie wiem jaka moc i jakiej marki). Instalacja op rurą16 mm, 2 rozdzielacze, 15 obwodów po 80-90m każdy (łazienka 2 obwody po 60 m) Rozstaw rur w sypialniach, kuchni, salonie co 10cm, w łazience co 7,5cm, kotłownia, korytarz i wiatrołap co 15cm. Długość rury na całe op to około 1100 m. Zasilanie z kotłowni i powrót do rozdzielaczy rurą pp 32. (Odległość około 8 do 9 m, jakie pompy do tego trzeba zastosować czy może wystarczy ta która będzie w piecu). To jest mój pomysł na wykonanie tego.  Czy taka instalacja ma jakikolwiek sens? Proszę o odpowiedź ponieważ nie wierzę w projekty sprzedawane w sklepach hydraulicznych. Ewentualnie jeżeli to jest całkowicie od czapy to info gdzie taki projekt mogę wykonać? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Ten link powinien ułatwić odpowiedź na moje pytania. 

https://cieplowlasciwie.pl/wynik/bl87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grundfos napisał:

Ten link nie odpowie na żadne pytania,jest za głupi;)ciepłowlaściwe to wróżenie z fusów

Jestem laikiem w temacie. Myślałem że można się tym jakoś sugerować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.