Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odwrotne podłączenie grzejnika


boru

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem zmienić pozycję grzejnika i przełożyć go na drugą stronę. Nie ma problemu z jego wydajnością bo i tak jest przewymiarowany. Ale niestety jest problem z zaworem termostatycznym. Podczas zamykania i otwierania zawór działa niestabilnie i wydaje głośne dźwięki. Pewnie jest to spowodowane właśnie zmianą kierunku przepływu. 

Jednym z rozwiązań jest dodanie zaworu krzyżowego dokręcając go do istniejących portek ale niestety wymagałoby to podniesienia grzejnika - a nie mam na to miejsca. 

Drugie rozwiązanie to zastąpienie istniejących portek zaworem krzyżowym ale to wymagałoby spuszczenia całej wody z instalacji lub zamrożenia końcówek - a to znowu wymaga sporego nakładu pracy lub użycia aerozolu, którego nie mam. 

Czy macie jakiś pomysł na prostsze rozwiązanie problemu? Może są jakieś zawory termostatyczne, które nie mają problemu z odwrotnym kierunkiem zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to zamiast głowicy termostatycznej daj zwykłe pokrętło.Bedzie działać tak jak ustawisz cały czas ale nie będzie wydawać dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.