Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet tryb pracy


Dawid14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie o pracę kotła na pellet (bez bufora) czy lepiej jak pracuje caly czas lub dlugo na mocy minialnej?

Czy lepiej zeby szybko dochodził do zadanej wylaczal sie na pół godziny az temp spadnie o 10 stopni histerezy i znów rozpalal?

Wiadomo mniej rozpalen to oszczędność zapalarki ale jeśli chodzi o spalenie jak to wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł dobrze moduluje, na małej mocy "prawidłowo" spala pellet nie syfiąc wymiennika to lepiej jak działa dłużej na małej mocy, szczególnie jak chata słabo ocieplona i po nagrzaniu szybko się wychłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciężko ustawić go tak żeby w "nadzorze" go nie smolił. Ja przynajmniej swojego nie umiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w większe mrozy ustawiam palnik w pracę ciągłą ( więcej pellet wcale nie zeżre a komfort cieplny  super). Palnik sterowany jest termostatem pokojowym, histereza 0,5 st. 

Temp wył. pompy CO 40 st, zał 45 st.

Po osiągnięciu temp. zadanej termostat pokojowy przełącza palnik w tryb mocy minimalnej, pompa CO działa cały czas.

Temp na kotle oscyluje od 41-43 stopnie, pompa cały czas działa. Grzejniki są ciepłe, co powoduje fajny komfort cieplny nawet jak temp w końcu spadnie o zadaną histerezę na termostacie. 

Trzeba się tylko pobawić ustawieniem mocy minimalnej. Duże znaczenia ma też ciąg kominowy, przy większym palnik może wygasać, ja przymykam czopuch o 2 ząbki i jest ok.

Co do smolenia, to przy dobrym ustawieniu problem występuje w stopniu minimalnym.

 

 


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jameess napisał:

Ja w większe mrozy ustawiam palnik w pracę ciągłą ( więcej pellet wcale nie zeżre a komfort cieplny  super). Palnik sterowany jest termostatem pokojowym, histereza 0,5 st. 

Temp wył. pompy CO 40 st, zał 45 st.

Po osiągnięciu temp. zadanej termostat pokojowy przełącza palnik w tryb mocy minimalnej, pompa CO działa cały czas.

Temp na kotle oscyluje od 41-43 stopnie, pompa cały czas działa. Grzejniki są ciepłe, co powoduje fajny komfort cieplny nawet jak temp w końcu spadnie o zadaną histerezę na termostacie. 

Trzeba się tylko pobawić ustawieniem mocy minimalnej. Duże znaczenia ma też ciąg kominowy, przy większym palnik może wygasać, ja przymykam czopuch o 2 ząbki i jest ok.

Co do smolenia, to przy dobrym ustawieniu problem występuje w stopniu minimalnym.

 

 

To jaki Ty masz kocioł i jaki sterownik? Bo chyba na techowskim sterowniku to raczej nie realne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec KWKD i włożony palnik 15kw Vip od Skiepko sterownik Key

Godzinę temu, Trener40 napisał:

Wyczytałem w poście #4, że jest nowa metoda na cug kominowy ?

Ciesze się że ci rozbawiłem ?.

Mieszkam na górze, gdzie są wiatry, mam wkład metalowy i takie śmieszne rzeczy się dzieją widzisz ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jameess napisał:

palnik 15kw Vip od Skiepko

Jak oceniasz ten palnik, jakim pelletem palisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik super! samoczyszczący prosta budowa, spali wszystko. Tutaj możesz zobaczyć :

Czasami jak chcę przeczyścić tacę podajnika szczotką drucianą to trwa to dosłownie max 2 minuty bez demontażu palnika. Tacę palnika wyciąga się od zewnętrznej strony palnika bez otwierania drzwiczek.

Palę pelletem sosnowym, ale próbowałem już różne wynalazki po kilka worków z ciekawości i za każdym razem stabilne spalanie tak że polecam.

Na wielki plus to infolinia techniczna która zawsze służy pomocą czynna 7-19 i sob 8-15, naprawdę profesjonalna pomoc producenta.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa w kotle. Generalnie jak wygląda palnik, jak się czyści itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.