Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła buderus - dziwna praca CWU


ZaKs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Posiadam pompę ciepła Buderus WLW 196i 8 AR i mam problem z CWU a mianowicie z wskazaniem prawidłowej temperatury a tym samym z odpowiednim sterowaniem grzaniem. Instalacja ma zewnętrzny zbiornik CWU i NIE posiadam zbiornika buforowego. Natomiast jak podglądam temperaturę w wartościach monitorowanych to mam informację:

Temp zadana CWU 70 stopni (tak wysoko bo system szaleje i czasem mam ciepłą wodę a czasem nie)

Temperatura CWU 61,6 stopni

Temp zasobnika 27,3 stopnie ( i taka faktycznie jest w zbiorniku cwu :/ ) 

 

W aplikacji mobilnej też pokazuje że woda ma 61,6 stopnie. Na wykresach w tej aplikacji również pokazuje że woda jest cieplutka ale faktycznie ma 27,3 stopnia. (tak wskazuje "zegar" na zbiorniku)

Nie mam pomysłu co jest nie tak i jak sobie z tym tematem poradzić. 

Jakieś pomysły ? 

W załączniku pare zdjęć.

Pozdrawiam

Artur

IMG_5164.PNG

IMG_5163.PNG

IMG_5162.PNG

IMG_5161.PNG

IMG_5160.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi czujnikami jest coś nie tak. Fizycznie na zbiorniku cwu jest jeden czujnik i jest on zgodny z tym co pokazuje na pompie. Tzn 27,3. Jak go wypnę to brak wskazania. 
 

natomiast drugiego czujnika nie znalazłem   - tego „temperatura cwu”. To wyglada jak jakaś wartość wyliczeniowa i bardzo słabo spada. A zanim nie spadnie poniżej temperatury załączania to pompa się nie załącza. A na wykresie widać w jakim tempie spada ...

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam identyczną pompę (z modułem wewnętrznym izzifast) i taki sam problem z rozbieżnością wskazań temperatury CWU i temperatury zasobnika; dopiero powyżej ok. 45stopni temperatury zaczynają być zbieżne (czyli np. temperatura zasobnika ma 29 i tyle ma woda, a temperaturę C.W.U.  pokazuje 44,6 stopnia). Też nie znalazłem czujnika CWU i wydaje mi się, że go nie ma. 

Generalnie w trybie serwisowym wyłącz pompkę obiegu C.O. podczas grzania C.W.U. (podejrzewam że masz ją włączoną) - woda będzie ciepła (ale dalej nie rozwiąże problemu tego wskazania).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.