Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne pozostałości po spalaniu pelletu


Gruszek19922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zakończeniu cyklu palenia i czyszczenia mam takie pozostałości na palniku czy ktoś z kolegów mógłby mi powiedzieć co to jest i ewentualnie jak dobrać ustawienia kotła. Mój kocioł to heiztechnik q pellet 12

20210207_123754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namocz odrobinę peletu w szklance , jeśli spęcznieje w ok 5 min to znaczy że to jedynie zanieczyszczenia ( prawdopodobnie piasek ) wyczujesz w palcach . Jeśli nie spęcznieje a zrobi się lepki to zmień dostawcę paliwa .

Coś podobnego miałem w obrotowym tylko że u mnie robiła  sie z tego kula i czasami nie miała  zamiaru wylecieć z palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wylej na tekturę, wysusz na kaloryferze i będziesz wszystko miał czarno na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasku nikt celowo raczej nie sypie bo działa jak papier ścierny a matryca raczej do najtańszych nie należy, ciekawe co to? Jak wyschnie zrób zdjęcie i wstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej piasek się trafia , kwestia tylko ile go jest procentowo bo to rzutuje na kaloryczność i powinno mieć odzwierciedlenie w cenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, ja testowałem różne pellety, wszystkie topiłem, suszyłem, również takie które tworzyły posążki w palniku. Nigdy nie wyczułem piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.