Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura zaworu a rzeczywista ? Przekłamania ?


Gonzus1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ,

 

Posiadam zawór 4D w instalacji ze sterownikiem plum 860p3c moje pytanie robiłem pomiar za zaworem temperatury ,która zadana jest na sterowniku 32 stopnie temperatura zmierzona termometrem punktowym wynosi 26 stopnie temperatura podłogi jest 24 stopnie moje pytanie jest takie czy szwankuje czujnik temperatury chociaż jest to 2 letni zestaw czy termometr źle wskazuje ? Zastanawia mnie to dlaczego sterownik nie puszcza 32 na rury w instalacji tylko od razu za zaworem jest 26 ..

 

Dziękuje.

 

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka temp za zaworem widzi sterownik?

Może priorytetowa jest ochrona powrotu?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ochrony włączonej żadnej. Sterownik widzi 32 na rurkach jest 26.

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Myślę że problem może być w tym że czujnik jest zamontowany za pompa nie pomiędzy zaworem a pompa a za pompa CO . Chociaż zastanawia mnie jednak dlaczego temperatura na rurkach jest 27 fizycznie a na sterowniku 32 być może przez to że mimo tego że sterownik przekazuje informacje do mieszalnika jego nastawy są na 32 lecz podczas przepływu przez pompę do momentu zczytu czujnika są straty rzędu 5 stopni ? Spróbuję dać od razu za zaworem 4D w tej chwili mam zawór 4d - > pompa -> czujnik zrobiłby zawór 4d -> czujnik -> pompa

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktowy zawsze pokaże mniej bo łapie niepełną temperaturę. Jak umieszczasz czujnik na rurze to nie na trytytkę, tylko porządnie ma przylegać i jeszcze dobrze owinąć go taśmą aluminiową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje mniej gdyż na zasilaniu mam 65 w rzeczywistości termometr pokazuje 64 więc jest ok tak samo podłoga mam 24 rury 26 czyli 2 temp wiadomo strata płytka, panel , wylewka .

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Moje pytanie takie czy czujnik montować pomiędzy pompa CO a zaworem ? Czy za pompa?

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.