Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kołton Duox 25kW - ST490


Mikefurion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych forumowiczów, potrzebuję pomocy, korzystamy z  tego pieca od 8 lat, generalnie jestem zadowolony, ale zaczęły się pojawiać pewne problemy, ( pierwsze duże mrozy ) ogólnie piec chodzi cały rok, bo grzeje nam również w lecie ciepłą wodę. Problem polega na tym że nie jestem w stanie ustawić na piecu wyższej temperatury niż 55 stopni ( w sensie mogę elektronicznie ale to i tak nic nie daje ) Dlaczego ? Ponieważ w menu instalatora sterownika najwyższa możliwa temperatura załączania pomp to 55 stopni, więc gdy ustawiam piec w trybie grzania domu albo pomp równoległych na 63-65 np żeby grzejniki lepiej grzały to piec świeruje... dochodzi do 55 włącza  pompy a temperatura na piecu spada nagle do 35 stopni.   Natomiast gdy ustawie na piecu 55 stopni albo 54, to pompy włączaja sie odrazu jak sie na grzeje, woda idzie na grzejniki, piec sie schładza na 45 i tak w kółko, w zasadzie w ogole nie jest w stanie utrzymać temperatury podtrzymania.   Nie znam się na tym, ale zdaje się że grzejniki powinny być gorące i piec troche się trzymać na ustawionej temperaturze. Ogólnie jak było -2  -5 stopni to jeszcze ok, ale przy -15 w domu jest dosłownie 18 ledwo stopni, grzejniki letnie a piec chodzi na maksa...  Nie wiem czy to już świrują pompy czy coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlacz pompy na stałe .Ty teraz grzejesz tylko troche wody która po chwili idzie na instalaccje z której wraca zimna woda . Nie masz stalego obiegu tylko taki przerywany przez prace pompy . A że mamy zimno to ta porcja cieplej wody na wiele nie starcza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jak to zrobić nie mam takiej opcji ... a druga sprawa, zauważyłem że zawór 4-drożny jest ustawiony na 10/10, i nie jestem w stanie go skręcic, pewnie przez to piec nie jest w stanie się nagrzać... możliwe że się zapiekł ? on powinien normalnie pod naciskiem dłoni się przekręcić, czy inaczej sie go reguluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba da się obracac , chociaż tego nie mam więc nie doradze . Co do pomp/y mniejsza temperatura zalaczenia spowoduje dłuższa prace . Powinno być tak że pompa się zalaczy np przy 40 i będzie dluzej piec trzymac w pracy bo nie pozwoli mu się odstawic . Czy masz termostaty na grzejnikach . Czy to raczej popularna instalacja z jednym termostatem zarządzającym praca pompy . Czyli nagrzane pompa stop .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam termostatu na grzejnikach, znajomy teraz dzownił do mnie i mówi mi że ona ma na piecu ustawione 63,  temp włączania pomp 40 stopni, a na zaworze czterodrogowym pompuje na grzejniki 35 stopni, no niestety u mnie tak to nie działa bo chyba ten zawór ustawiony jest na 100% przez co puszcza na grzejniki wszystko co idzie z pieca.... odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz sterowanie zaworu i ustaw go ręcznie w takiej pozycji jakiej potrzebujesz. 

Ta sztuczka z ustawianiem minimalnej temp załączenia pomp na 55 stopni fajna ale chyba nie o to chodzi. Wyreguluj temp w instalacji zaworem 4d tak żeby na kaloryfery szło np 40 stopni, ustaw temp załączenia pomp na 45 stopni i obserwuj co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Nightwatch, pomogło ale tylko chwile, okazało się że z tyłu w piecu ukruszył się przewód od zaworu a on jest u mnie elektroniczny i teraz w ogole nie dziala :c czekam na elektronika jutro ma podjechac i to po podłączać i sprobować ustawić. jak nie uda sie to zrobie tak jak powiedziałeś  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.