Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferolli Pro 12kw ciągle podawanie pelletu


Skolinka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w czwartek zainstalowano mi piec Ferolli Pro 12 KW. Mieszkanie jest piętrowe w nieocieplonej kamienicy o metrazu 80-85 m2. Kocioł ma podajnik 105 kg w czwartek na rozruch wsypano 75 kg pelletu, w sobotę dosypano kolejne 75 kg, by uzupełnić podajnik do pelna po rozruchu i ciągłym paleniu od czwartku od godz. Ok. 15. Obecnie w niedzielę 20. Jest ok. 3/4 zasobnika na pellet. W domu jest gorąco tak, że trzeba wietrzyć bo nie da się wysiedzieć. Od czwartku kocioł co 10 s podaje porcje pelletu. Czy osoba, która nam go ustawiała coś pominęła? To powinno tak być? Nie kupiłam jeszcze termostatu pokojowego. Zamierzam to zrobić jutro- chce bezprzewodowy tak, by można było sterować również z telefonu. Czym można zmienić ustawienia podawania pelletu lub jakoś wpłynąć na temperaturę mieszkania. W takim tempie będę dosypywać  pelletu co 3 dni a dom ciągle wietrzyć co jest błędnym kołem. Bardzo proszę o pomoc w sposób przystępny dla laika. Instrukcje czytalam- nic mi nie pomogla. Postaram się wgrać zdjęcia z ustawieniami kotła

IMG_20210124_195943.jpg

IMG_20210124_200004.jpg

IMG_20210124_200010.jpg

IMG_20210124_200026.jpg

IMG_20210124_200033.jpg

IMG_20210124_200042.jpg

IMG_20210124_200053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, dlatego pytam- może głupio, ale wolę tak. Zanim wezwę fachowca chcialam wiedziec czy coś ja robię źle.  Do tej pory miałam pięć typu kopciuch, który we wtorek się zepsuł. Kupiłam taki bo zależało mi na małych gabarytach i by był z podajnikiem. Czyli jeśli zamontuje termostat pokojowy i ustalę mu temperature na 22 stopnie to jak dogrzeje to piec się "zawiesi" i jak temperatura spadnie to znów się włączy i będzie dogrzewać znów do tych 22 stopni. A dopóki nie będzie termostatu  to będzie grzał i grzał a ja mam w domu się roztopić? I trochę przystopować i spalanie i temperature to mam go wyłączać co jakiś czas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Skolinka napisał:

1.Dzień dobry, w czwartek zainstalowano mi piec.

2.Bardzo proszę o pomoc w sposób przystępny dla laika

1.Zastrzelić tego co montował  i pewnie guzik wiedział. Wziął kasę i zniknął.

2. Zamówić kilera... 

Wstaw kilka fotek z instalacji ( to co jest wykonane przy kotle) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Panu dziękuję za szybko odpowiedź. Zaraz będę zamawiać. Czy jest mi Pan w stanie coś polecić? Myślałam o takim:

https://allegro.pl/oferta/termostat-dotykowy-regulator-pokojowy-16a-wifi-8752046641?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

A ustawienia kotła są ok? Nie muszę wzywać fachowca?  Wiem, że pytanie może są banalne, ale zostałam sama z piecem a ile kompletnie na tym nie znam

 

Chyba za bardzo nie mam co wstawiać bo dużo tego nie ma chyba, że nie o to chodzi. Ja się po prostu nie znam- tak to jest jak kobietę zostawia się z piecem sama. Zanim ściągnę fachowca, który za przyjazd zgarnie 200 zł i mnie wyśmieje postanowiłam się tu poradzic, bo na prawdę w domu jest tak gorąco, że cukierki się topią na stole. Za piecem jest tak:

IMG_20210124_203938.jpg

IMG_20210124_203938.jpg

Zrobiłam jeszcze zdjęcia kabelków oraz tego co jest cały czas na wyświetlaczu

IMG_20210124_205623.jpg

IMG_20210124_205740.jpg

IMG_20210124_205727.jpg

IMG_20210124_205716.jpg

IMG_20210124_205707.jpg

IMG_20210124_205656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł pracuje minimalną mocą 3,6kw co daje przy ciągłej pracy 20kg na dobę
Piec pracuje ok, grzeje cały czas bo skąd ma wiedzieć że masz w domu gorąco?
Kup jutro najprostszy termostat pokojowy, ale taki który pozwala ustawić histerezę. Jak go podłączysz i wypracujesz sobie jego ustawienia jako kompromis pomiędzy liczba rozpalen a komfortem cieplnym - wtedy sobie myśl o zamianie na wifi szmery bajery

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z kolegą @besix, on Ci "zmontuje" termostat sterowany przez wifi na Supli.

Tak to wygląda;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Skolinka napisał:

 

IMG_20210124_203938.jpg

 

Pierwsza rzeźba. Powrót do kotła na pex 16. Ciekawe co jest dalej. 

A co do termostatu. Jak już wybierzesz coś sklepowego, to poczytaj jak działa w nim histereza. W niektórych jest tak, że : np. 

Ustawiasz, że mieszkanie ma się dogrzać do 22 st, a histerezę ustawisz sobie np. na 0.5 st.  

Termostat podbije temp w mieszkaniu do 22.5 st i wygasi kocioł, a ponownie go odpali przy 21.5.  Jeżeli taki termostat będzie miał możliwość ustawienia minimalnej histerezy 0.2 st, to pół biedy, ale niektóre mają minimum 0.5 st. Zwróć na to uwagę. 

Nie wiem po co Ci sterowanie temp w domu przez tel w nieocieplonej kamienicy. Będziesz obniżała temp, to później kocioł i tak będzie musiał nadrobić stratę. No chyba, że czesto i na dłuższe okresy opuszczasz to mieszkanie i nie potrzebujesz go tak dogrzewac, a przed samym powrotem  chcesz telefonem podniesiesz temp w domu. To rozumiem,ale na codzień z mojego punktu widzenia bez sensu. No dobra... Każdy ma swoje fantazje ;) 

Opcjs dwa, to wspomniana przez kolegę @radik81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często mnie w domu nie ma że względu na pracę wracam też o różnych godzinach dlatego chciałam sterowane przez telefon. Ostatecznie zamówiłam bez. Termostat, który kupiłam ma zakres histerezy od 0,5 do 4 stopni. W lato jak wyłączony będzie piec będzie przerabiana instalacja, bo będzie jeszcze dokupiony bojler na wodę i podłączony. Teraz było robione wszystko szybko bo w -20 stopni zepsuł mi się piec a w domu mu miałam 13 stopni. Zależało mi na czasie, by jak najszybciej cię wróciło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skolinka sterowanie przez internet ogarnie Ci @besix 

Taki pakiet kosztuje ok. 270zł. Wtedy masz podgląd na temperaturę w domu i możesz włączać/wyłączać kocioł. 

edit:

 

@Skolinka i widzisz, za te pieniądze masz intenet, mało tego, jeden z modułów który dostajesz w pakiecie (ten który montujesz w domu) może działać Ci jako termostat pokojowy przez aplikację. W takim razie nie potrzebowała byś już tego cuda z Allegro. Warunek jest tylko jeden - stały internet w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Skolinka napisał:

Zawsze możesz odstąpić od zakupu. Przemyśl to co napisał @eliks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skolinka za cenę tego z allegro możesz mieć dwa czujniki przy kotle czyli temp kotła i powrotu ( najważniejsze) i do tego oczywiście mozliwość sterowania kotłem z dowolnego miejsca z dostępem do internetu,  plus moduł który będzie mierzył temp pokojową , na podstawie tej temp włączy /wyłączy kocioł a dodatkowo będziesz mogła podłączyć sobie do niego lampkę nocną i sterować nią zdalnie.

Przydatne jak wyjeżdżasz na dłużej i chcesz symulować obecność w domu , no i dla leniuchów z kanapy włączasz lampkę lub wyłączasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skolinka trochę pośpieszyłaś się z zakupem. Od @besix miałabyś  termostat na wypasie. Możesz jeszcze odstąpić od umowy kupna i zwrócić przedmiot za darmo Inpost-em jak wspomiał @Trener40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, besix napisał:

@Skolinka za cenę tego z allegro możesz mieć dwa czujniki przy kotle czyli temp kotła i powrotu ( najważniejsze) i do tego oczywiście mozliwość sterowania kotłem z dowolnego miejsca z dostępem do internetu,  plus moduł który będzie mierzył temp pokojową , na podstawie tej temp włączy /wyłączy kocioł a dodatkowo będziesz mogła podłączyć sobie do niego lampkę nocną i sterować nią zdalnie.

Przydatne jak wyjeżdżasz na dłużej i chcesz symulować obecność w domu , no i dla leniuchów z kanapy włączasz lampkę lub wyłączasz. 

Pośpieszylam się z zakupem bo niestety można roztopić się w mieszkaniu... Brzmi to jak czarna magia dla mnie. Ja się na tym nie znam i totalnie nie rozumiem co do mnie piszecie. Z elektroniką nie mam nic wspólnego- nie moja branża, jestem księgowa i totalnie nie ogarniam elektroniki ? ja muszę mieć zainstalowane przez kogoś a potem tylko jednym przyciskiem zmieniać temperature albo przez telefon albo "stacjonarnie" bo czasem mnie nie ma a mam gości w mieszkaniu i też muszą mieć możliwość sterowania temperaturą a nie tylko ja z telefonu. Dlatego chciałam mieć możliwość korzystania z obu opcji - panel i smartfon. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skolinka to co proponuję nie jest dla wybranego grona informatyków, więc dobra księgowa spokojnie jest w stanie to ogarnąć.

Co do panelu w domu, to może za niego robić stary telefon czy tablet , ważne tylko żeby miał dostęp do internetu. Żyjemy w takich czasach, że większość ludzi wie jak uruchomić aplikację w telefonie, a jak jest prosta i intuicyjna, to dziecko jest w stanie ustawić temperaturę czy włączyć ogrzewanie.

Piszę to nie po to żeby Cię namawiać na siłę na rezygnację z kupionego sprzętu , bo mi to mówiąc brzydko "rybka" co u Ciebie będzie zarządzać kotłem, czytałem wcześniejsze Twoje wpisy i wiem jakie masz potrzeby i tylko dlatego wspomniałem o możliwościach sterowania przez telefon z dowolnego miejsca w cenie tego co niestety tej funkcjonalności nie oferuje.

Wybór zawsze należny do właściciela kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 24.01.2021 o 20:33, Trener40 napisał:

1.Zastrzelić tego co montował  i pewnie guzik wiedział. Wziął kasę i zniknął.

2. Zamówić kilera... 

Wstaw kilka fotek z instalacji ( to co jest wykonane przy kotle) 

Popieram.

Ten kocioł jest wpięty pexem do instalacji na ''ostro'' ?

Nie widzę zaworu zabezpieczającego powrót - brak gwarancji na wymiennik.

Spaliny podłączone zwykłym kwasiakiem - jak będziesz czyścić ?

Instalacja w układzie otwartym czy zamkniętym  ?

Kocioł stoi przy ścianie? Z prawej strony jest potrzebny dostęp do obsługi podajnika, elektrody żarowej, zaworu bezpieczeństwa i pomp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.