Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

To chyba jakas ściema reklamowa , babka w tym sklepie nigdy o takim kotle nie słyszała a konsultant od godziny nie potrafi telefonu podnieść , to chyba działa tak-myśl o firmie zębiec a jak pomyślisz to może kupisz inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zastosuje palnik sv200 to wycinać rusztu nie trzeba ponieważ ten palnik tak czysto spala że ruszt mu nie przeszkadza ma 5 klasę .Jedynie to trzeba dobrze wyizolować popielnik cały i nawet dno, najlepiej płytami wermikulitowymi bo ciepło z niego promieniuje odbite od ścianki pionowej we wszystkich kierunkach .Dobrze by nawet pod niego było by mieć popielnik z płaszczem wodnym . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Powiem szczerze że jak by ta oferta na ten kocioł była prawdziwa to pewnie bym go dzisiaj kupił ale z ciu cenzura nie idzie się dogadać  a już o 15-tej mają nieczynne , dziwna ta firma jakaś ten zębiec ,  wolałbym uniknąć przeróbek jak by szło w tej cenie kupić gotowy kocioł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

posiadam piec bez modyfikacji i zawór mieszający (trójdrożny). Na piecu 70, zawór mieszający otwarty na 30%. Czy lepiej ograniczyć moc pieca szamotem zawór będzie bardziej otwarty, dłużej będzie dochodził do temperatury zadanej ale nie bedzie "kisił" opału, czy  zmniejszyć  temperaturę na piecu?  lub jakiś inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jakim cudem udało się dogadać z tym zębcem i czego się dowiedziałem że kocioł fajny z palnikiem pancerpol z dobrym wymiennikiem był testowany pod 5 klasę ale jej nie przeszedł ale w sumie to nowy kociołek za 3 tys więc go zamówiłem wstępnie i teraz czekam na fakturę proforma ,zapłacić i wysyłają

https://www.olx.pl/oferta/prototyp-kotla-saturn-10-kociol-wyprzedazowy-uzywany-zebiec-CID628-IDsU7ot.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berthold

 

Trafiłeś prawdziwą okazję w cenie kotła zasypowego z średniej półki.

Kol.@ gumy74 należy się duża flacha za namiary :D

Nareszcie przestaniesz teoretyzować,a zajmiesz się ujarzmieniem nowego nabytku...

Szczerze gratuluję podjętej decyzji i powodzenia.

Pozdrawiam.

 

PS  Załóż w stosownym czasie oddzielny temat i dziel się z nami wrażeniami i spostrzeżeniami,na początek mile widziane dokładniejsze zdjęcia kotła wewnątrz,przekrój kotła itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berthold

 

No to trzymam kciuki, żeby kocioł dobrze się sprawował. Chociaż pewne jest, że od Dakona będzie na pewno lepszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowie ja to będę zaglądał i to często bo to choroba , miejmy nadzieję że ten wynalazek będzie działał jak trzeba a kolega @gumy74 ma duże piwko u mnie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec to mocny kocioł znam jeden model który pracuje już od 1996 r wiem bo  go montowałem  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No i dziś dotarł ten zębiec , komora wyłożona dziesiątkami szamotówek deflektor , sam wymiennik nie ma rusztów awaryjnych tylko spaliny idą do góry między tymi szamotami przechodzą przez 3 poziome rury takie kanały potem lecą na dół w pionie i zawracają drugim kanałem do góry i komina więc wymiennik wydaje się dobry , z boku kotła więcej wtyczek niż w komputerze , dostałem też moduł temp zewnętrznej a sam sterownik to czysta makabra oczywiście z pidem , zanim ja to połapię to pewnie dwa sezony miną bo ustawień tam jest chyba z milion ,  steruje podłogówką zaworami mieszającymi pompą do CO pompą do CWU , jutro taszczenie do piwnicy ale wymieniał będę pewnie gdzieś w czerwcu , nie wiem czy zostawić sobie tego defro czy go wystawić za tauzena bo w sumie to on nawet 3 lat nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powiedzcie mi czy do dakona dor f 16 da radę jakiś palnik pelletowy dorobić? Przecież przy tym  *** kociołku jeszcze kilka sezonów i dostanę raka płuc. Co podkładami węgla to wdycham te opary z rozgrzanej smoły na klapie załadowcze. Pomocy bo go potnę kątówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Teraz to jest odp. Niestety do 16 dor  dakon nie przewidział palnika. Ale kipi trzeba sprawdzić. Dzięki. A jeszcze jedno. Trochę dziś się przyglądał budowie kotła. Jakby wstawić w drzwiczki popielnika to płomień musi iść chyba w górę a nie w przód. A te palniki to raczej dają ogień w przód. Wyprowadzcie mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gore nie, płomień ma isc w poziomie tak by ogrzewać.największą powierzchnię kotła. Nie wiem jak wyglada Twój kocioł i jakie ma wymiary, ale dodaje sie specjalne półki / zawirowywacze by jak.najwiecej energi zostalo w kotle a nie kominie, co za tym idzie na komin trzeba uważać jak jest ceglany.

Zreszta sama konstukcja kipi jest taka by automatycznie czyścić, musi byc w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. W dakon dor 16, wstawiając w drzwi popielnika, będzie walił ogniem pod rusztem po popielniku. Wymiennik jest nieco wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.