Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Próba ciśnieniowa podłogówki


jacentyy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
Mam bardzo mały wyciek z jakiejś instalacji, zrobiłem próbę ciśnieniową zimnej i ciepłej wody i są w porządku, czas przyszedł na podłogówkę i zrobiłem jak przykazano tj cisnienie próby 3,2 bara (około 1,5 razy większe od roboczego) najpier co 10 minut dobijałem do tego ciśnienia - trzy razy , potem przez 30 minut obserwowałem spadek ciśnienia był mniejszy od 0,6 bara tak wiec przystąpiłem do odczytu po 2 godzinach i miedzy tym odczytem 30 minutowym a następnym który akurat miał miejsce po 1,5 h  czyli nie było pełnych dwóch godzin po odczycie 30 minutowym ciśnienie spadło o 0,2 bara czyli próba jest niezaliczona. Próba była zrobiona na całym rozdzielaczu , wszystkie zawory zasilające rozdzielacz pozamykane ale na temperaturze około 28 stopni. Moje pytanie czy przez te 2 godziny aż tak sie ta woda mogła wystudzić aby pokazać ten spadek ciśnienia? Długoś pętli sumarczynie około 700 m pert 16 mm

Ktoś coś kiedyś sie bawił profesjonalnie w takie sprawdzanie petli pod kątem wycieków?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbę robiłeś na powietrzu ,czy wodą ?  Jak powietrzem to musisz wiedzieć ,że niekiedy w niektórych rozdzielaczach są stosowane uszczelki typu fibra , która aby uszczelnić 100% potrzebuję trochę wilgoci . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wodzie tylko , ze woda była o temp około 25 -28 stopni, dobijałem ciśnienie wodą z wodociągów tzn z tych 2 barów do 3,2 bo tyle mam w sieci maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tyle by nie spadło przy zmianie temperatury! Sprawdź sobie eurokonusy (złączki skręcane na pex)  może uszczelka przecięta.To minimalny przeciek więc ciężko będzie to odnaleźć.... Uważaj też na zawory kulowe na przewodzie powrotnym i zasilającym one też puszczaja tylko nie na zewnątrz tylko na instalację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka metod, każda jest podobna, ja np robiłem wg tego co poniżej, ale ciśnienie dawałem tyle ile można było z instalacji wyciągnąć, wiem że dla CW czy ZW to mało , powinno być ciśnienie min 10bar, ale ciąganie pompy tłokowej wydawało mi się przesadą.

Można kompresorem, ale wtedy ciśnienie próby do 3 bar.

1662261823_prbacinieniowa.thumb.jpg.46b7b85d01996c0153c41c4ebc33bf7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.