Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka dom z lat 80-tych, czy warto?


ldonut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad przerobieniem ogrzewania na ogrzewanie podłogowe. Obecnie instalacja grawitacyjna + pompka, rury grube, częsć starych, częśc 15 letnich, grzejniki aluminiowe, piec zasypowy sas , cwu z boilera gazowego. Budynek cały czas zamieszkały, pietro i parter, nieocieplony, okna 20 letnie. Chciałbym zmienić piec na gazowy + pewnie ten co jest z buforem ciepła. Co za tym idzie chciałbym zmienic instalację, teraz sa rurki po całym korytarzu i pokojach na parterze. 

Myslałem o ogrzewaniu podłogowym, wylewki ok 20 letnie na parterze, korytarz chyba nie ruszany od budowy. Chciałem skuć te wylewki(oprócz łazienek) dać chudziak+20 styropian i zrobić podłogówkę (ok 60 m2). Góra pewnie kaloryfery, rurki na dole wkute w scianę. Marzy mi się podłogówka u góry, ale wszedzie wylewki. Myślałem zeby na to położyć suche ogrzewanie ale nie wiem czy to jeszcze bardzie nie obciązy stropu, i tak jest pewnie obciążony tymi wylewkami betonowymi. Skuwać to mase roboty, boje sie o te stropy.

Może ktoś doradzi co zrobić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś montował suche ogrzewanie i mi podpowie co mogę zrobić na piętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, a właściwie wykonawca ma montować u mnie ogrzewanie podłogowe w systemie suchym w domu z lat 80. Będe robił przedpokój i tam planuje taki system założyć, jak się sprawdzi to będzie widać następnej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, ldonut napisał:

Może ktoś montował suche ogrzewanie i mi podpowie co mogę zrobić na piętrze?

Na piętrze proponowałbym grzejniki, gdyż system suchej podłogówki , ma na 1m2  mniejsze moce grzania i brak akumulowania ciepła.

Jak chcesz zrobić rozp...l piętra to zrób ogrzewanie ścienne albo grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.