Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłospaw lub ...?


Tigre76

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tigre76 napisał:

 I znów gdzieś tam wyczytałem, że bufor przy kotle na pellet to zbędna opcja, bo kocioł pelletowy jest na tyle sterowalny, że bufor to zbędny wydatek.

Biawar Pellux na pierwszy rzut oka ma srogo drogie dodatki.

I tu się kolego mylisz , i jesteś w bardzo dużym błędzie. Jak chcesz uniknąć wszelakich problemów z kotłem pelletowym polskiej produkcji , a tym bardziej kotłem który ma małą pojemność wodną to bufor ciepła to podstawa. Taki na Twoją pow. grzewczą 500 litrów to max. Jak byś miał więcej pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu osobistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robin60 napisał:

I tu się kolego mylisz , i jesteś w bardzo dużym błędzie

Jaaaa? Ja tylko o tym przeczytał :) (cytując klasyka)

 

Inna sprawa, że podpytuję ludzi z fb o Slimko i o żadnych problemach nie mówią.

Czy jest tu na forum instalator, który wykonuje instalacje w pd. okolicach Warszawy?

3 godziny temu, robin60 napisał:

Jak chcesz uniknąć wszelakich problemów z kotłem pelletowym polskiej produkcji , a tym bardziej kotłem który ma małą pojemność wodną to bufor ciepła to podstawa.

Czy z buforem też wystarczy kocioł 12 kw?

Ja myślałem, że za 20 koła wyrobię się z piecem, gratami i montażem, a tu właściwie z dnia na dzień koszta rosną. Bufor 500l. około 2 tyśki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Slimko 16. Testuję teraz różne ustawienia. Obecnie kocioł jest przełączony w tryb ciągły. Moc min. ma ustawioną na 2 kw, max. na 12kw. Można coś poprawić patrząc na wykres? (przerwa którą widać na wykresie wynika z zawieszenia się econeta). Jakieś sugestie Panowie?

 

kot.jpg

0GGPPB0Z32D1P10DG03Z0_2021-12-05 09 00_2021-12-06 13 40.png

ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tigre76 napisał:

Można coś poprawić patrząc na wykres?

Ja tylko zauwazylem ze kociol odpala sie co 2h to daje okolo 12 na dobe. Nie ma tragedii ale mozna tez przejsc na prace od termostatu pokojowego jesli komfort nie ucierpi lub zainstalowac bufor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.