Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet gold plus 25 kw przepływ pompy powoduje szum w grzejnikach


Rataj94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

To moja pierwsza zima w nowym domu z piecem gazowym Termet ecocondens gold plus 25 kw. 

Podczas pracy pieca jest straszny szum w kaloryferach, instalacja jest nowa na rurkach miedzianych, a grzejniki Nova Florida. Instalacja jest bardzo dobrze odpowietrzona, ale dalej słychać szum zwłaszcza w grzejniku najbliżej pieca. 

Co należy zrobić w takim przypadku i czy w ogóle da się z tym coś zrobić? 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jak najmniej dławić przepływ przez grzejniki,a jak już to tylko wtedy,gdy jest problem z równomiernym nagrzewaniem poszczególnych. Możesz zmniejszyć wydajność pompy testując kiedy przestanie być słyszalny szum, jednakże kocioł jeżeli ma zapewniony odpowiedni przepływ sam schodzi z mocą pompy, czyli najpierw do sprawdzenia opory instalacji (kryzowanie). I jeżeli są termostaty na grzejnikach to problem może się nasilać wraz z zamykającymi się termostatami, dlatego najlepiej tak dobrać temperaturę zasilania, żeby nie dochodziło do przymykania zaworów- sterowanie pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie jest tak jak napisałeś,to kocioł zgłupiał, bo minimalne obroty są większe niż maksymalne (:

Zamień wartości i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Min jakie dopuszcza producent to 15% , a pompa w nim jest wydajna.

Max ustawiasz wysoko ( 60%) to kocioł będzie sobie regulował w razie wzrostu temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu był bym ostrożny, kocioł pracuje najczęściej na dużej mocy (sam mam pompę na max, moc obniżoną na 60% i temperaturę wody grzewczej na min.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie trochę duże,ale jak dom nowy i pierwszy sezon to może tak być. 

Temperatury zasilania zależą od doboru grzejników,ale standard to na obecne czasy to ok. 45* przy zerze na zewnątrz ,ale może być też mniej jeżeli grzejniki są odpowiednio dobrane. Ja mam sterowanie pogodowe i krzywą 1.0.

Odnośnie szumu,to trudno stwierdzić, jest to na pewno szum wody,czy drgania z kotła niosą po rurach.

Proponuję zainwestować w czujnik temperatury zewnętrznej i dobrać krzywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze wszystkimi prawidłami powinien spalić mniej i z mojego doświadczenia zawsze tak wychodziło.

Kup czujnik temperatury zewnętrznej,to ok 70zl , odpowiedni odcinek przewodu "do lampki nocnej" i przejdź na pogodówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.