Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logamatic RC200- sterowanie pogodówką


morgon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam 

Buderusa GB 062 + logamatic RC200 mam 4 lata ale tak naprawdę użytkuję go pierwszy sezon i nie bardzo rozumiem zasadę działania i ustawiania krzywej grzewczej. Jeżeli wyłączę wpływ pomieszczenia, to kocioł mieli i mieli i mieli.... a w domu zimno, co ciekawe na obniżenie mam ustawione 20.5 i tyle mniej więcej jest, natomiast ogrzewanie ustawię na 24 a w domu 21. Gdy zaś włączę wpływ pomieszczenia i ustawię 2 K, to kocioł fajnie podbija do max. zasilania, osiąga temp żądaną i się wyłącza. Czy nie powinien przypadkiem obniżyć zasilania i utrzymać temperaturę? Instalacja i mnie prosta. Kocioł- rozdzielacz- grzejniki. Rachunek za grudzień mam wyższy niż za listopad- grudzień razem wzięte, a temperatury zewnętrzne podobne

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Tej doby zjadł mi ok 12 m³ gazu. Na zewnątrz -2°C, w domu w dzień 21, w nocy 20,5

Dane systemu
Moduł obsługujący- regulator
System grzewczy- grzejnik
Typ regulacji- zewn. optym.
Czujnik zewnętrzny- nie
Czujnik sprzęgła- nie
Min temp. zew - (-20°C)
Tłumienie- wł
Typ budynku- średni

Obieg grzewczy
Temp proj- 55
Temp max zasil - 55
Wpływ pom- wył
Ogrzewanie ciągłe- wył
Ochr. zamarzaniem- wył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia wyglądają ok. Włącz wpływ pomieszczenia.
Może masz źle skryzowane kaloryfery?
Czy jak włączasz wpływ pomieszczenie to otwierasz termostaty na Maxa w pomieszczeniu, gdzie jest sterownik?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty ogólnie mam pootwierane na maxa. 

A właśnie.... kryzowanie.... Jeśli każdy grzejnik ma niezależne zasilanie z rozdzielacza, to też należy kryzować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hydraulice się nie znam. Zakładam, że układ jest hydraulicznie poprawny.

Ale na mój chłopski rozum, szczególnie jak wszystkie termostaty masz na maxa, to kryzowanie jest tu bardzo ważne. To może być przyczyna wyłączania się pieca, bo np: przez jeden z grzejników (np: najmniejszy) za szybko ciepła woda powraca do pieca.

Alternatywnie możesz wszędzie ustawić termostaty z wyjątkiem pokoju ze sterownikiem. Wtedy, jak pokoje się nagrzeją szybciej, to termostaty pozamykają obwody i piec będzie sterował tylko jednym pokojem.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.