Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers cerapur zwb 28-5 dwufunkcyjny + sprzeglo+mm100+cw100 zmiana parametrów na pracę stałą bez wychladzania podłogi


halk88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań odnośnie ustawień junkers zwb 28-5 cerapur Cw 100 . Dom nowo postawiony 140m2 podlogowka wszedzie 100% parter i poddasze użytkowe. Sciana H+H 24+ 20cm styropian grafit, strop piana 28cm wentylacja grawitacyjna, okna 3 szyby, podloga 3x5cm styropian.

Cw 100 mam ustawiony od 6 do 23 -22 stopnie A po 23 do 6 rano 21.5stopnia 

Piec rano startuje grzeje przez 1h dogrzewa i się wyłącza później średnio co 2h uchamia się i chwilę dogrzewa na kilkanaście minut wodę i tak cały czas. 

Temp projektowa 40stopni 

Temperatura max 45 stopni 

Instalator uruchomił około roku temu kociol było nastawione na nim 17stopni czas budowy teraz gdy mieszkamy od dwóch miesięcy to widzę że ustawienia instalatora trochę mi nie pasują. Jest możliwość ustawienia tak parametrów żeby piec pracował na niskiej mocy jak najdłużej? 

Pomoże mi ktoś zrozumieć zasadzkę działania i zrozumienia ustawień na cw100 

W Internecie jest dużo informacji ale każdy ma inne właściwości i parametry.

Wieczorem wkleję zdjęcia po kolei z ustawień jakie są na cw 100

20210103_192748.jpg

20210103_192815.jpg

20210103_192943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar podłączyć bufor 1000l z podgrzaną woda do 60 stopni. W gospodarczym będzie piec na węgiel i często będzie tam palone i chce też podgrzewać bufor A w przyszłości kolektory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Grundfos napisał:

Kolejna już dzisiaj instalacja z zaworem mieszającym przy samej podlogowce)Gdzie wy znajdujecie takich „zdolnych” instalatorów)Oj biedni ci nieświadomi inwestorzy

Po wyjaśnieniach autora tematu, post całkowicie nie na miejscu.

Na zasilaniu sprzęgła z kotła gazowego trzeba wstawić zaw zwrotne odcinające kocioł od sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konstrukcji instalacji pewnie będzie coś do przeróbki zdaje sobie z tego sprawę nie będzie z tym problemu. Proszę o pomoc co jest źle odnośnie samej instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, halk88 napisał:

Co do konstrukcji instalacji pewnie będzie coś do przeróbki zdaje sobie z tego sprawę nie będzie z tym problemu. Proszę o pomoc co jest źle odnośnie samej instalacji. 

Ustawienie cw 100

Czas letni-WL

Moduł obsługiwany- regulator 

Przyporządkowane OG -1

Automat. Konfig- Nie

Sposób regul- zewo.optym

Czujnik sprzęgła- Tak, na module 

Mini. Temp. Zew.- -10 stopni 

Tlumienie- wył

Typ budynku - sredni

Temp. Projektowa- 40 stopni C 

Temp. Max zasilania-45 stopni C 

Wpł. pomieszczeń- k9

Grzanie stale - Wył.

Och. P. Zamarz. - Wg. Temp. Zewne.

Próg mrozu  5 stopni C 

   Test działań 

Aktywacja - nie 

Info 

Tryb urządze.- Wył.

T. Zas.urza.-zad. 36 stopni

T.zas.urz.-rz. 24 stopnie

Ten.urz.max. 35 stopni 

Temp. Sprzeglo 23.6 stopnia

T.zasil OG- zad. 29 stopni 

T.zas OG- rze .  22 stopnie

 

 

Co do instalacji założę Nowy temat może ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jest możliwość ustawienia tak parametrów żeby piec pracował na niskiej mocy jak najdłużej? 




A teraz jak pracuje?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje tak od 6 rano do 23 22.5st od 23 do 6rano 22st kociol grzeje partiami 15minut grzeje moc 45st i przestaje na 15minut orientacyjnie czasami dłużej grzeje nie wiem od czego to zależy może od pogody bo ma czujnik zewnętrzny. Mierze pirometrem podłogę i jest tak,  nagrzeje podłogę do 26St wtedy jest bardzo ciepło w otoczeniu 22.5st pokazuje cw100 idealnie A nawet troszeczkę za bardzo. Później piec nie chodzi tylko czasami się uruchomi na 2-3 minuty i gaśnie wyziebi się podloga do 22.5 jest zimno pomimo że w otoczeniu jest 22.5 St  i tak kilka razy w ciągu dnia wychladza i nagrzewa. Lepiej by było tylko trochę dogrzac A nie z 22.5 do 26st i ponad 4 godziny czekania. 

Jest możliwość ustawienia tak pieca żeby grzal jak najdłużej na niskich parametrach ? Nie bardzo się orientuję w tych nastawach czytam instrukcje i jest ustawione mniej więcej tak jak w instrukcji i tak działa właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz wpływ pomieszczenia do 5K.

Potem zrób tak:
- obniz temperaturę projektowa o 1stC
- poczekaj 2 dni, podczas których obserwuj czy jest lepiej czy gorzej.
- potem ponownie zmniejsz o 1stC
Itd.

Az dojdziesz do momentu gdy:
- ciągle jest ciepło w domu
- piec działa prawie non-stop.

Jak za bardzo obniżysz, to piec nie będzie wstanie ogrzać domu, wtedy będziesz musiał zacząć podwyższać o 1stC co 2 dni.

A jakiej on jest mocy w kW?


Wysłane przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3.2kw do 28 kw tak jest napisane w menu . Jeszce jest pokrętło na kotle z jaka mocą ma grzać od 30stopni jest  najnizsza wartość.

Dac np na 40stopni ? 

Kociol startuje i po chwili schodzi do tego co ma zadane np 40stopni i tak powoli grzeje ale nie grzeje ciągle ma cos w sobie że chodzi kilkanaście minut wyłącza się palnik i chodzi sama pompa obiegowa po chwili zalancza się palnik i dogrzewa dalej. Cos ma w sobie takiego że robi przerwy w grzaniu.

Ma jeszcze typ budynku może dac na Lekki ? Jest obecnie na średnim to coś zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 28kW piec do 140m2 podlogi.
Ja mam 24kW piec do 300m2 podlogi, a zaraz będzie ogrzewał 400m2. Mój zaczyna od 2.6kW.

Chyba masz małe szanse, aby nie taktował. Chyba, że będzie - 20stC na zewnątrz. Masz po prostu za duży piec.

Taktuje, bo nie odbierasz ciepła ze sprzęgła odpowiednio szybko.

Spróbuj to co napisałem, ale nic więcej nie zmieniaj.

Typ budynku nie pomoże. Służy do określenia z ilu godzin ma brać średnia temperaturę zewnętrzna do obliczeń.



Wysłane przy użyciu Tapatalka

















Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec 2 funkcyjny jest. Jezeli chodzi o posadzkę to jest 200m2 A uzyktowej powierzchni 140m2 . Podczas budowy nie miałem nikogo kto by dobrze doradzil w wyborze kotla  każdy  sklepie instalacyjny mówił ten będzie dobry nie będziesz żałował bo to nowość. 

Tak teraz patrzę w ustawienia kotla i ma nastawione minimum 3.4kw do 20kw nizej nie można zjechać już z ustawieniem A w instrukcji ma podane od 3.2 kW. 

Pokrętło masz rację ustawia maksymalna serwisant ustawił na początku na Eko czyli 58stopni ja zjechalem na 45 bo na 58st przegrzewal i wyłączył termostat który ma max 45 St na podłogę takie zabezpieczenie na zasilaniu żeby nie poszła za wysoka temperatura na zasilanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.