Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy wkład szamotowy coś daje?


meehowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od ok. 12 lat używam kotła Klimosz Ling Combi na ekogroszek. Ostatnio zaczęły mi się rozsypywać płyty szamotowe, które są montowane między środkową a górną sekcją kotła. Obecnie z 3 poziomych i jednej pionowej została tylko pionowa.

Pytanie: czy faktycznie te płyty realnie kumulują ciepło i wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa? Zastanawiam się, czy kupować nowe, czy sobie odpuścić. Bez szamotu zdecydowanie lepszy dostęp do czyszczenia kotła ;-)

Pytanie 2: na stronie producenta widzę dostępne zamienniki tylko betonowe, np. https://sklep.klimosz.pl/index.php?page=produkty&pid=277. Czy to to samo co szamot?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij szamot, powieś deflektor, i będziesz widział jakie są efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pochłaniacz napisał:

Wyjmij szamot, powieś deflektor, i będziesz widział jakie są efekty.

 

Deflektor żeliwny mam od zawsze zaraz nad paleniskiem, poniżej rusztu, a te wkłady szamotowe są dużo wyżej. Czy mówisz o jakimś innym deflektorze? I o jakich efektach mówisz?

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym deflektorze właśnie pisałem. Nie mogłem znaleźć przekroju tego kotła, i nie wiedziałem, czy po za szamotem coś tam jeszcze zostało zastosowane.  

Na zdrowy rozsądek, to skoro producent zastosował takie rozwiązanie, to raczej powinno tak być.  Widziałem filmik, na którym człowiek wkładał takie płyty do kotła, i w ten sposób wykonał dłuższy kanał spalinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meehowy napisał:

Witajcie,Od ok. 12 lat używam kotła Klimosz Ling Combi na ekogroszek. Ostatnio zaczęły mi się rozsypywać płyty szamotowe, Pytanie: czy faktycznie te płyty realnie kumulują ciepło i wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa?

Te płytki pewnie wydłużają przepływ spalin w kotle.

Nie da się tego wyrzeźbić z cegieł szamotowych albo dokupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.