Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rotametrów


darkness81

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Szukam rotametrów do swojej belki.
Jestem po czyszczeniu podłogówki chemią (zamawiałem ze względu na zapchane sekcje), okazało się że kilka rotametrów jest uszkodzonych 5 z 8.
Zostały wszystkie wymienione, firma zamontowała korki grzejnikowe, bo niestety nie miała nic ze sobą.

Zasugerowali wymianę całej belki, ze względu na materiał z którego jest wykonana i zasugerowali belkę mosiężną KAN 8 sekcyjną.
Niestety do tej pory nie wycenili mi tego.

Pytanie tu na forum ogólnym, czy faktycznie nie bawić się w wymianę rotametrów.
Czy jestem w stanie coś dobrać i sam wymienić ?

rota.thumb.jpeg.7f4a4c897fa27f18ca1b607b1e8202c9.jpeg

Firmę jeszcze czeka spuszczanie środka z instalacji - może ewentualnie oni już wymienią.

Co polecacie jakie rozdzielacze są warte uwagi ?


Mój rozdzielacz grubość belki 40,15 mm x 40,15 mm 
Szerokość 44,5 cm
Wysokość 26 cm (wymiar rozstawu belek zewnętrzny bez rotametrów i zaworów grzejnikowych )
8 sekcji

 

belka.thumb.jpeg.bb988a34ce9a7490aa812812a05f31d4.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że cenowo wyjdzie podobnie. To chyba Gorgiel stalowy jest. W specyfikacji i doborze części do rozdzielaczy to do @tomekb

Pytanie, czy twój układ wymaga dokładnej regulacji przepływów. Możesz ten sezon zostać na korkach i będziesz wiedział, czy jest potrzeba posiadania rotametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 14:40, kiminero napisał:

Podejrzewam, że cenowo wyjdzie podobnie. To chyba Gorgiel stalowy jest. W specyfikacji i doborze części do rozdzielaczy to do @tomekb

Pytanie, czy twój układ wymaga dokładnej regulacji przepływów. Możesz ten sezon zostać na korkach i będziesz wiedział, czy jest potrzeba posiadania rotametrów.

Czy to możliwe że stalowy powoduje takie zabrudzenie instalacji podłogowej ?

Przy filtrze magnetycznym taki syf wychodził że głowa mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , jest to do zrobienia , ale trzeba dorobić specjalne odpowiednie długości rotametrów bo te stalowe belki mają inny rozstaw, może się okazać że wyjdzie drożej niż kupno belki mosiężnej z rotametrami , zapraszam do kontaktu na priv i mogę wycenić dwie opcje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.