Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wilgotność powietrza w okresie grzewczym


alabama

Rekomendowane odpowiedzi

do puki nie wiedziałem jaką mam było suszone na strychu ale jak się dowiedziałem jaka jest całe pranie w okresie grzewczym ląduje na kaloryferach a pralka jest  ustawiona najmniejsze odwirowanie jakie jest dostępne czyli 400 obrotów wygląda to nie ciekawie ale za to teraz moja skóra przestała przypominać wylinkę z węża 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup porządny nawilżacz powietrza i po sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, alabama napisał:

bardzo się zdziwiłem jak zmierzyłem wilgotność powietrza w okresie grzewczym doszła do 20% ,,,

,,, jak sobie radzicie w tym temacie 


Ja w sposób prosty, by nie powiedzieć prostacki.
Wystarczy w sposób ciągły wietrzyć pomieszczenia oraz stosować umiarkowane temperatury we wnętrzach budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni suszyć pranie na grzejnikach w nieocieplonym , niewietrzonym domu ,jak  uprawia grzyba w kątach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

 


Ja w sposób prosty, by nie powiedzieć prostacki.
Wystarczy w sposób ciągły wietrzyć pomieszczenia oraz stosować umiarkowane temperatury we wnętrzach budynku.

Wietrzyć ciągle to się nie da , w sezonie to nie zawsze idzie okno otworzyć bo smród węglowy dusi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje 30-40. Czasem dobijam do 50. Jak jest gotowanie. Pomiar w salonie kuchnia otwarta. U corki stoi nawilzacz, czasem wlaczamy.

Kiedys byl taki sposob z wieszaniem na kaloryferach pojemnikow z woda, ale dzisiaj to coraz mniej kaloryferow to raz a dwa temperatura tego kaloryfera nie pozwala na szybkie odparowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do rekuperatora to nie znam fachowca który jest w stanie obliczyć jaki jest zysk wymierny między wymianą powietrza grawitacyjnie a z odzyskiem tanie mają straty na poziomie 40% cenowo więcej 30% dopiero te które mają na wstępie gruntową czerpnię mają na poziomie 20% do tego wiele niewiadomych żywotność układu koszty serwisowania koszty napędzania i na pewno przy tych tańszych nawilżanie bo wodę stracimy przy większej różnicy temperatur w wymienniku  do tego uważam że bez fachowca tego nie ruszę a podstawą są normy dostawy powietrza do każdego pomieszczenia 

a gdzie nie pytam to tylko jedno -50% na kosztach ogrzewania i koniec wiedzy 

 

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

Kup porządny nawilżacz powietrza i po sprawie .

to jaki jest porządny na 190m powierzchni mieszkalnej bo coś chyba wiesz skoro ma być porządny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepny dobry dla całego domu: BRINK EVAP i jeszcze pewnie znalazłoby się wiecej.

 

A ta triada to na ultradźwięki "mechaniczne rozbicie wody". Dobry, ale trzeba używać wody demineralizowanej, albo destylowanej. Woda z kranu zawiera sole i te sole razem z woda sa rozpylane po całym domu. Nie byłby to problem, gdyby te sole nie osiadały na wszelakich powierzchniach. Miałem w domu i wyrzuciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ultradźwięk , ani żaden parownik , nie zauważyłem żeby mi coś osiadało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gonzo19 napisał:

Nie byłby to problem, gdyby te sole nie osiadały na wszelakich powierzchniach. Miałem w domu i wyrzuciłem

Nie pomyślałbym o tym szczerze. A to jakos widac (osad), czuc?

Az pojde zobaczyc co mam, bo to zona kupowala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, alabama napisał:

,,, podstawą są normy dostawy powietrza do każdego pomieszczenia  ,,,

Nieśmiało spytam, jak teraz (do tej pory) dostarczasz zasoby świeżego powietrza do każdej izby. 

Bo, o podwyższaniu wilgotności względnej w pomieszczeniach już się w sposób wiarygodny wypowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gonzo19 napisał:

to na ultradźwięki "mechaniczne rozbicie wody". Dobry, ale trzeba używać wody demineralizowanej, albo destylowanej. Woda z kranu zawiera sole i te sole razem z woda sa rozpylane po całym domu. Nie byłby to problem, gdyby te sole nie osiadały na wszelakich powierzchniach. Miałem w domu i wyrzuciłem

Dales mi do myslenia hihi. :) Nie interesowalo mnie to do teraz.

Poszedlem sprawdzic i podpytac drugiej polowki. Tez mam na ultradzwieki. Zona uzywa wode demineralizowanej gdyz przy kranowce pojawiał sie osad wokolo urzadzenia najwięcej.

Dobra kontynuujcie Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien na 100% ale tak na fizykę to ultradźwięki powodują rozbicie wody na mikro krople  a takie jeżeli posiadają związki mineralne osadzą po wyschnięciu widoczne ślady tych związków   jeśli ta sama woda poddamy dyfuzji śladów nie powinna zostawić natomiast podejrzewam że nawilżacz ultradźwiękowy musi być zasilany wodą zdemineralizowaną albo w inny sposób uzdatnioną ale wyłącznie ze względu na urządzenie a ślady to sprawa uboczna tego rozwiązania 

kolego mówisz masz to nie wiedza tajemna tu znajdziesz sposoby dystrybucji i normy na karze pomieszczenie jak lekko ogarniesz zagadnienie z przyjemnością opowiem jak ja to próbuję robić http://www.wentylacja.org.pl/pages-62.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było takiego problemu,gdy ściany pokryte materiałem typu tynk wapienny/gips bez farb hydrofobowych,wchłaniały nadwyżki wilgoci i oddawały gdy była taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alabama napisał:

nie jestem pewien tak na 100% ale tak na fizykę to żeby pozbyć się z wody związków mineralnych  to wystarczy ją zagotować i odstawić na 24 godziny związki mineralne powinny osadzić się na dnie naczynia

Ja tez nie jestem. To po co odwrocona osmoza?

Wyprobuje, pomierze i dam Ci znac... ale nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.