Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o ocenę pracy palnika.


jacbelfer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc, ale nie wiem czy idziemy w dobrym kierunku...

Prosiłem o ocenę pracy palnika pelletowego.

Kocioł został dobrany pewnie prawidłowo. Kwestionuję po prostu sposób palenia, który wydaje mi się zły.

Jeżeli jest to warunek oceny, to jutro pójdę do szkoły i pstryknę fotkę kotla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem widzę, że to palnik rynnowy i bardziej ekonomicznie byłoby palić eko

No chyba, że mylę się i trochę źle to widzę w święta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilal - "Moim skromnym zdaniem widzę, że to palnik rynnowy i bardziej ekonomicznie byłoby palić eko"\
Rozwiń myśl. Piszę tutaj ,bo wiem, że nie jest EKO.

Tomek 12345 i Gonzo19 - Wasze odpowiedzi wzajemnie się wykluczają. Tylko jeden z Was ma rację.

Chyba, że połączymy to w jedno i wyjdzie:

Większe podawanie (aby było ogień na całej długości rynny) połączony z większym nadmuchem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem nie jeden palnik pelletowy więc wiem jak one działają w prawidłowej pracy, nie wiem czego oczekujesz.? skoro piszę o prawidłowym działaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz na końcu rynny dawno już powinno być spalone, dlatego dobrze jak zastosujesz się do powyższych wskazówek. Delikatny dymek, taki jak z gazu zawsze w taką pogodę będzie widoczny, ale jego nadmiar jest zły, tak jak piszesz, ale to nie energia, u Ciebie to poprostu brudny dym od niedopalonego, zwęglonego pelletu. Napisz jaki to palnik i kilka szczegółów jaka jest puszczana na grzejniki i jaka temperatura zadana na kotle, bo przy takim paleniu w ogóle może do niej nie dobijać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na kotle 56.

Reszta już jutro. Podejdę do szkoły i zdam relację. Dziękuję.

Rozumiem, że tymi otworami nie przykrytymi opałem nie muszę się martwić ?

Tak jak pisałem,. W domowym kotle na ekogroszek zawsze staram się mieć kopczyk, aby samo powietrze nie leciało do komina i nie wychładzało kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacbelfer napisał:

Gilal - "Moim skromnym zdaniem widzę, że to palnik rynnowy i bardziej ekonomicznie byłoby palić eko"\
Rozwiń myśl. Piszę tutaj ,bo wiem, że nie jest EKO.

 

 

Chodzi mi o to, że może lepiej oraz taniej by było palić w nim ekogroszkiem.

Zmniejsz podawanie pelletu bo sporo go masz na palniku. Dobrze pisał @eliks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kol. @gilal ma rację ktoś sprzedał szkole kocioł na ekogroszek z palnikiem rynnowym i stwierdził że można palić pelletem. Oczywiście paliwem podstawowym jest ekogroszek. Jedna odpowiedź wszystko wyjaśni, w jaki sposób jest podawane paliwo na palnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56* zadana na kotle przy pellecie? Kolejny błąd. Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej kotła i będziemy wszystko wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten palnik jest podobny więc myślę że to nie palnik do ekogroszku 

https://allegro.pl/oferta/palnik-na-pellet-pelet-pellasx-x-260-9861002014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym palniku z alledrogo nie widzę tych otworów nadmuchowych. Ale wygląda podobnie


IMG_20201227_105144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za duze pelletu jest podawane i nie jest się w stanie ekonomicznie spalić .Niestety ale raczej na pewno  to nie jest palnik typowo do pelletu o czym swiadczą te otwory napowietrzajace na dużej wysokosci i  można na nim  co najwyżej utylizować pellet ,a nie spalać go ekonomicznie .Tak jak zauwazył pospisz  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.