Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł na propan a kratki wentylacyjne


HolubPatryk

Rekomendowane odpowiedzi

Zdrowych  wesolych świąt

Temat  jest  stary jak  świat  a mianowicie  chodzi  mi  o  rozmieszczenie  kratek  wentylacyjnych w domach  z instalacją na  propan. Próbowałem  znaleźć konkretny   zapis  ale  nic   z tego  .

                                                P.S.  gdyby  ktoś  z  forumowiczów  posiadał  książkę  serwisową  do  termet  silver   to  z  góry  dziękuje

                                                                                                                                                                                

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat.

Najważniejsze.
,,, 8. Instalacje gazowe zasilane gazem o gęstości większej od gęstości powietrza nie mogą być stosowane w pomieszczeniach, których poziom podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu oraz w których znajdują się studzienki lub kanały instalacyjne i rewizyjne poniżej podłogi. ,,,

źródło:
https://architektura.info/prawo/warunki_techniczne_budynki/dzial_iv_wyposazenie_techniczne_budynkow/rozdzial_7_instalacja_gazowa_na_paliwa_gazowe


Z tego co pamiętam (nie znam się na tym), to oprócz otworu wywiewnego i nawiewnego (tzw. zetka) powinien być otwór, na wysokości podłogi pomieszczenia gdzie zainstalowany jest kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można doradzić czy pomóc osobie, która na forum w jednej ze swoich  "porad" pisze:

Cytat

jestem   zawodowym  hydraulikiem  i  nie mam  wewnętrznych  potrzeb   edukacji innych  ludzi  

 ...

nie  jest  to  nic  osobistego to  moja  praca ,dość  często  muszę  odpowiadać  na  powtarzające się  pytania  i  dlatego  nauczyłem się  odpowiadać  zwięźle  i w miarę  treściwie z korzyścią dla  forumowiczów i   bez  uszczerbku dla  tajników  zawodowych 

 Chyba już nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do  kolegi  sambora  jak  dobrze  pamiętam  zanim to  napisałem  kilkukrotnie odpowiedziałem na pytanie  forumowicza 

uważam  za  bez  celowe  tłumaczenie  kompletnym  laikom trudniejszych  zagadnień 

co  do   tematu  ja  daje  tylko  kratki  przypodłogowe       ale  chętnie dowiedziałbym się  jak  inni  rozwiązują  ten  problem bo nie znalazłem  nigdzie  jasnych  wytycznych  

        jeszcze  raz   Zdrowych  Wesołych   Świąt     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał:

Co można doradzić czy pomóc osobie, która na forum w jednej ze swoich  "porad" pisze: ,,,

Przykro mi, ale ja nie zaglądam każdemu do metryki poczęcia na tym forum.
Przy awatarze kolegi @HolubPatryk nie widnieje informacja "profesjonalista" tylko hobbysta.

Subiektywnie oceniłem pierwszy post autora tego tematu i stwierdziłem, że to osoba nie związana z branżą instalatorską, a tylko szukająca porady.


 

1 godzinę temu, HolubPatryk napisał:

,,, co  do   tematu  ja  daje  tylko  kratki  przypodłogowe       ale  chętnie dowiedziałbym się  jak  inni  rozwiązują  ten  problem bo nie znalazłem  nigdzie  jasnych  wytycznych  

        jeszcze  raz   Zdrowych  Wesołych   Świąt ,,,

Cóż mogę napisać na temat tego Twego postu powyżej. Tylko tyle, że jesteś flejtuchem i fuszerem
Powtórzę to jeszcze raz, jesteś flejtuchem i fuszerem pisowni języka polskiego.


Co się tyczy:

1 godzinę temu, HolubPatryk napisał:

,,, co  do   tematu  ja  daje  tylko  kratki  przypodłogowe ,,,

Kratka, to tylko galanteria wentylacyjna.
Może być przeznaczona do różnych zastosowań i mieć różną charakterystykę.

Zapamiętaj, otwór wentylacyjny (i opis przeznaczenia otworu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku, ja też się nie patrzę na metryki czy inne opisy, ale w przypadku tej cytowanej dyskusji autor tego tematu nie miał racji, a walił cytowane teksty.

Ale bądźmy dobrej myśli - dzięki takim "zawodowcom" forum się rozrasta w treści i mamy ciągły napływ nowych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.