Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z bojlerem dogrzewa się grawitacyjnie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z bojlerem wszystko zrobione na  zestawie W od firmy womix z zaworem 4d poniżej schemat jak mam podpięty i nie mogę sterować ciepłą wodą c.o.w dogrzewa się grawitacyjnie do temperatury jaka jest na kotle. Jaka może być tego przyczyna?. co jest zrobione źle i jak to naprawić?.

 

CO.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz źle zamontowany zawór zwrotny. A właściwie powinny być dwa zawory zwrotne. Jeden na obiegu CWU ,a drugi CO. Zaznaczyłem na rysunku na zielono na których rurach mają być te zawory. Najlepiej żeby były sprężynowe a nie klapowe. Ale może jeszcze ktoś się w tej sprawie wypowie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



4b6db078a09b177eef40d85a757caa82.jpg&key=29df44b777a36fd1aaa81e09a27a65e12a110def8d6372d3a0eae660177c627e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że każdy zawór powrotu w tym zestawie ,,W" jest wyposażony w zawór zwrotny. Według mnie nie ma innej opcji jak to że zawór na powrocie z CWU nie trzyma i powracająca woda z układu CO mówiąc wprost wpycha się do powrotu układu CWU.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak długo działa u Ciebie ta instalacja?
Czy w tych zaworach na powrocie masz takie zawory zwrotne jak na zdjęciu?170f3152a7eee748e85fb25eeaa23adf.jpg&key=329f332cd7f4887fa3e293a38db10aa12485f32096d9d270cc38d4aaf464d690

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiąc działa najpierw miałem problem z powrotem niedogrzany był temperatura obniżała się nawet o 23 stopnie od zadanej ale bojler działał dobrze. wymieniłem pompę na powrocie z takiej cyrkulacyjnej na normalną i zawór zwrotny sprężynowy na klapkowy a przy pompie cyrkulacyjnej też był zawór zwroty pompa była od firmy wilo.  Więc w sumie od cow miałem trzy zawory zwrotne ( w zestawie "w" przed pompą na powrocie i za pompą w budowany w pompie) i od razu powiem instalacji nie robiłem ja wzięli kupę forsy i teraz musze to naprawiać. I tak mam takie zawory z wrotne jak na zdjęci w tym zestawie "W" firmy womix

WILO-Pompa-cyrkulacyjna-Star-Z-NOVA-A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzyłem na ten schemat i w końcu mnie olśniło
Masz źle wpięty powrót z CWU. Teraz pompa powrotu zaciąga wodę z obiegu bojlera. Poprawiłem na schemacie jak powinno być.716c276a85058637cbe84a3135d9a4ce.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powrotu ma być zainstalowana na powrocie z zaworu 4D i tak masz zrobione. Ale powrót z CWU ma być wpięty za pompą powrotu jak najbliżej kotła. Teraz gdy pracuje pompa CWU to równocześnie z nią pracuje pompa powrotu,przez ten źle wpięty powrót z CWU. Pompa powrotu zaciąga wodę z zaworu 4D i równocześnie z bojlera. I nic nie da że masz wyłączoną pompę CWU bo i tak pompa powrotu wymusza obieg wody przez bojler.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Teraz woda z powrotów krąży tak jak zaznaczyłem na schemacie czerwonymi strzałkami. Pompa powrotu zaciąga wodę z obu obiegów,a ma tylko z jednego czyli CO.
Gdy przeniesiesz powrót z CWU tak jak zaznaczyłem wcześniej to pompa powrotu nie zaciągnie z niego wody przez co nie wymusi jej obiegu. Nie zdoła też wepchnąć wody w powrót CWU,ponieważ tam masz założony zawór zwrotny. adcfaadc6991839e717bdc2b20b9c0fb.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no ja się nie znam dla tego pytam, w nowym roku jak będzie pogoda to zrobię jak mówisz i będę trzymał kciuki :).

Mam jeszcze pytanie jest może na rynku taka rurka z jednym śrubunkiem np do kotła  a z drugiej strony dwa śrubunki na dwa powroty od co i c.o.w jakiś gotowiec do zamontowania?  i miejsce powinien mieć na kabel do mierzenia temperatury :).

i dzięki za odpowiedz a montować jeszcze jeden zawór sprężynowy od powrotu z c.o.w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tylko ten powrót z CWU,reszta może zostać. Co do gotowca aby spiąć dwa powroty to przy kotle to nie wiem czy jest coś takiego,a jak już to na pewno bardzo drogie. Można zrobić takie podłączenie z kawałka nagwintowanej obustronnie rurki,trójnika i śrubunków. Według schematu to masz na krućcu powrotu zawór. Więc w niego wkręcasz rurkę,dalej na nią nakręcasz trójnik,a w niego wkręcasz śrubunki do podłączenia powrotów. Czujnik temperatury dajesz na rurkę między zaworem a trójnikiem. Mocujesz go na trytytki.963a405219f49121e3f2d2f51b99648b.jpg&key=3b52767204779d8556a3e7ddc85f6075ca7fe6596bf36950a3698af5d091e95452327403cc150d2ba73b7838b633366e.jpg&key=149fd0fe7be98b8d6d6cbfe2e62cd901fe64c17dabc785b237f9c81c07b44578

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

cd5b656362b09698d69dbbf0b767c60a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.