Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjaśnienie przyłącza w kotłowni


sorento

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden z zamieszczonych zdjęć. Zakręcić zasilanie i powrót przy rozdzielaczu i przelać po kolei pętle podłogówki używając zaworu do napełniania przy rozdzielaczu. Potem lub wcześniej napełnić wodą obieg rozdzielacz-sprzęgło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wody nie masz w układzie

a kotłownia wyglada na nieskończona bo nie ma zbiornika cwu

wiec podejrzewam ze instalator nie zakończył jeszcze prac

wiec jak nie oddał do uzytku to co chcesz sprawdzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli po odłaczeniu zbiornika nie będzie się lała woda to na dole masz zaworki i wezyk żeby nalać wody do układu ,ale nie wiem co sie stanie jak masz zamknięte rury po zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty chcesz grzać, czy tylko sprawdzić szczelność? Piszesz, że instalator już to zrobił. Poza tym przypominam, że mamy sezon zimowy i zostawienie wody w podłodze w nieogrzewanym domu może narobić kłopotów.

Włącz chociaż pompy. Niech wprawią wodę w ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale nie wiem co sie stanie jak masz zamknięte rury po zbiorniku

na 100% bojler mam pusty a woda była w pexach (hydraulik odpowietrzał układ i sprawdzana była szczelność po wylewkach) i na tym największym zegarze przy elastycznym wężyku było ciśnienie około 1.8.

Cytat

Czy Ty chcesz grzać, czy tylko sprawdzić szczelność

sprawdzić szczelność przed położeniem płytek. Gazu fizycznie brak jeszcze.

Może zrobić jakieś wyraźniejsze zdjęcia czegoś konkretnego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie było trzeba zalać układ wodą ,aby zacząć kłasc płytki trzeba podłogówkę wygrzać rozprężyć po takiej czynności kładzie sie płytki ,no chyba że powierzchnie nie śa duże np 5-8m2 w jednej połaci to można zaryzykować bez wygrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a jeszcze najwazniejsze kiedy bedzie gaz ? zeby nie było że zalejesz wodą i bedziez sie pocił na mrozy przyjdą

a czy potem nie mogę wody spuścić? skoro była juz woda a teraz ciścienie na zegarze - 0 -  to albo zeszło ciśnienie albo instalator ją wylał (tylko ile jej tam jest? ok 1300m pexa na dole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2020 o 14:03, sorento napisał:

albo zeszło ciśnienie albo instalator ją wylał

Nie wiesz czy masz wodę w układzie? Instalatora zapytaj. Jeden telefon.

Wody bym teraz nie lał. Zrób próbę powietrzną na zamkniętych zaworach rozdzielacza. Bierz pod uwagę, że jak później płytki gdzieś pękną, to płytkarz się wypnie, skoro każesz mu je położyć na nie wygrzaną płytę. To takie "albo się uda, albo się nie uda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.