Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żle podłączone grzejniki


oskarch

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu kupiłem na rynku wtórnym dom. Teraz okazało się, że grzejniki na poddaszu są źle zamontowane - zasilanie i powrót są odwrotnie podłączone. Na początku tego sezony założyłem na parterze zawory , które same się regulują i zaczęło stukać w grzejnikach na poddaszu. Instalacja c.o jest w miedzi i podłączone bezpośrednio do grzejników bez żadnych zaworów.

Pytanie jak to najprościej poprawić ?

- przerabiać instalacje przy każdym grzejniku - trochę duży remont

-  czy w takim przypadku można podpiąć odwrotnie rurki na rozdzielaczach ( po małej przeróbce ) co powinno spowodować poprawny kierunek obiegu wody ?

 

Proszę o jakieś porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie ale wymagałoby zabawy z rurkami miedzianymi a nie mam z tym doświadczenia. A miejsca pod grzejnikiem też nie ma za wiele nawet na zabawe z palnikiem do lutowania. Jeden czy dwa grzejniki można by trochę podnieść - ale nie wszystkie. Dlatego pomyślałem o zamianie na rozdzielaczach. Prawdopodobnie od rozdzielaczy odchodzi PEX. A obcięcie lub dosztukowanie PEXa nie stanowi problemu na systemie skręcanym. Tylko nie wiem czy tak można, czy umiejscowienie rozdzielaczy zasilania i powrotu ( górny i dolny ) ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.